Tehnopoli teenused tervisetehnoloogia ettevõtetele aitavad valdkonna nutikatel ideedel kasvada rahvusvaheliseks ettevõtteks ning küpsetel ettevõtetel oma eksporti veelgi suurendada.

Tervisetehnoloogia valdkonnas katavad Tehnopoli teenused ettevõtte erinevad arenguetapid:

Teaduspark Tehnopol kuulub ka erinevatesse tervise valdkonna rahvusvahelistesse võrgustikesse, mille abil saavad ettevõtted leida endale sobivad arenduspartneri või kliendi. 
Tutvu  ka Teaduspargi Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonna coachide, mentorite ning ekspertidega
Tehnopolis asuvad ka Biolaborid ning Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Teadusarenduskeskus.

Tervisetehnoloogia teenuseid pakub Teaduspark Tehnopol tihedas koostöös kahe rahvusvahelise võrgustikuga: ScanBalt, European Connected Health Alliance  ja eHealth Hub - Label for experts of Regulatory Network

      

 

Connected Health klaster

Connected Health klaster on Eesti erinevate tervisega seotud osapoolte kogukond, kelle ühiseks eesmärgiks on rakendada tehnoloogiad veelgi paremate tervisega seotud toodete ja teenuste pakkumiseks. Connected Health klastris tegutsevad  tervisetehnoloogia ettevõtted, sh startupid, tervise IT, meditsiiniseadmete, biotehnoloogia ja ravimiettevõtted. Kaasa löövad Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Tallinn Ülikool, kõik tervisega seotud tehnoloogia arenduskeskused Eestis, haiglad, kliinikud ja teised kasutajagruppide esindajad. CH on osa Euroopa Connected Health liidust ja ScanBalt võrgustikust.

Missioon: Eesti tervisevaldkonna ettevõtete globaalse konkurentsivõime suurendamine kasutades tehnoloogiast, ettevõtluskeskkonnast ja koostööst johtuvaid võimalusi.
Visioon: Eesti on parim paik tervisetehnoloogia ettevõtete käivitamiseks ja arendamiseks 2020. aastal.

Connected Health klaster toetub kolmele tegevuseesmärgile:

Vaata lisa koduleheltOlete oodatud kommuuniga liituma Google+ lehel.

 

Teaduspark Tehnopol juhib Central Baltic Interreg projekti CB Health Access.

Projekti partneriteks on tervisetehnoloogia eestvedajad Soomest, Rootsist, Eestist ja Lätist. Koos aidatakse nende riikide tervise valdkonna ettevõtetel siseneda kaugetele turgudele, milleks on India, USA, Lõuna-Korea ja Uganda.

 

Biolaborid

Tehnopoli osalusel käivitati 2013. aastal teaduspargis Biolabor. Tegu on Baltimaades ainulaadse tüvirakkude tootmiseks ja paljundamiseks sobiva laboriga – puhta ruumiga, millest labori loojad soovivad kujundada koostöös Rakuravi klastriga Eesti ja Euroopa meditsiini arengu jaoks vajaliku tootmisettevõtte, mis on suuteline valmistama kõrgetele kvaliteedinõuetele vastavaid rakuravi tooteid. Loe rohkem Biolaborite lehelt

 

Huvi korral võtke ühendust tervisetehnoloogia ja Connected Health klastri juhiga:
Piret Hirv, piret.hirv@tehnopol.ee, +372 50 87 043

Ülevaadet Eesti tervisetehnoloogia sektorist näed SIIT.