fbpx

Ärireis: Smart City and Smart Energy

  • 01.11.18
  • -
  • 02.11.18
  • Tehnopol soovitab

Saksamaa

Saksa-Balti Kaubanduskoda (AHK) kutsub Teid osalema eksklusiivsel ärireisil „Smart City and Smart Energy”.  Külastate Alam-Saksa Liidumaad ja kogete seal targa linna ja targa energia  erinevaid  aspekte otse algallikast: maailma suurim autokontsern Volkswagen ja tema elektromobiilsed lahendused, samuti Volkswageni ainulaadne Smart-Living projekt, Braunschweigi teekond Targaks linnaks ning tipptasemel kosmoseagentuur, Continentali innovaatilised mobiilsuslahendused, Targa linna teemaga tegelevad Start-up ettevõtted Haften Smart City Hubis ning Saksamaa ühe suurima energiavarustust pakkuva ettevõtte Enercity innovatsioonikeskuse külastus. 

Reis annab võimaluse koguda inspiratsiooni ettevõtetelt, kes spetsiaalselt grupi jaoks oma uksed avavad, ning astuda vestlusesse erinevate ekspertidega.

Programmi ülevaade:

  • Eksklusiivne Volkswageni külastus:

Volkswagen on maailma suurim autokontsern ja ühtlasi demonstreerib Saksamaa juhtivat rolli autotööstuses. Volkswagenis põimuvad innovatsioon ja traditsioon ning seda me saamegi VW külastuse käigus kogeda. Teil on võimalus külastada VW innovatsioonikeskust, saada ülevaade kaasaegsest akutehnikast ja VW elektromobiilsetest lahendustest ning edusammudest E-Connect valdkonnas.

Ärireisil osalejad saavad  tutvuda VW  Kinnisvara poolt arendatava ainulaadse Smart-living projektiga “Steimker Gärten“, mis on ühtlasi Saksamaa suurim ehitusprojekt. 22 hektari suurusel maa-alal on kujundatud „Smart-Living-Area“, kus elektrobusside, elektriautode, jalgrataste ja autojagamise kõrval on kõige kõrgema ja innovaatilisema energiastandardiga 1250 korterit  · Braunschweigi teekond Targaks linnaks:

Braunschweigi linn on seadnud endale ambitsioonika eesmärgi muutuda Targaks linnaks, et eristuda teistest Saksamaa linnadest innovatsiooniprotsesside pidevuse ja kõrgetasemelise võrgustumisega. Selle eesmärgi saavutamiseks teeb linnavalitsus koostööd paljude kompetentsete partneritega, sealhulgas näiteks ka Saksamaa kosmoseagentuuriga, mis on rajanud Alam-Saksimaa Liidumaa ja Braunschweigi linna toetusel ülesaksamaalise ainulaadse uurimiskeskuse. See uurmiskeskus omab olulisi linna piirkondi ja väljavalitud linnalähedasi regioone, spetsiaalseid testimisradasid ning spetsiifilist tehnikat liikluse ja mobiilsuse makroskoopiliste (liiklusvood) ja mikroskoopiliste (sõidukäitumine) aspektide simulatsiooniks ja mõjutamiseks.

  • Continental kui Saksa autotööstuse suuruselt teine tarnija:

on ennast positsioneerinud kui kasvava metropoli strateegiline partner teel nutikaks linnaks. Üks Continentali äsja loodud osakond arendabki innovaatilisi mobiilsuslahendusi sõidu jagamiseks, parkimiseks, liikluskorralduse automatiseerimiseks, laevastiku haldamiseks, intelligentseks tänavavalgustuseks ja turvaliseks tänavaületuseks. Ettevõtet külastades on Teil võimalus õppida tundma valdkonna uusimaid trende ja Continentali äristrateegiat.

  • Hafven Smart City Hub kiirendi

Hafven Smart City Hub on Hannoveri südames asuva Hafven Coworkin Spaces alamprojekt. 2000 ruutmeetri suurusel territooriumil pakub Hafven kohta tegutsemiseks oma 800 liikmele, alustade FIE-dest  ja Start-upidest kuni suuremate korporatsioonideni. Seega annab Hafven hea ülevaate Hannoveri piirkonna praegustest ärisuundumustest. Hafven Smart City Hub on otseselt suunatud Smart City teemale pühendatud Start-upidele . Reisi toimumise ajaks on aset leidnud ka Start-up ettevõtete valimisprotsess, mis Hafven Smart City Hubi kaudu toetust saavad ja reisil osalejatel on suurepärane võimalus neid ettevõtteid tundma õppida. Lisaks on reisil osalejatel võimalus tutvuda ja mõtteid vahetada eelmise aasta võitjatega.

  • Enercity:

Enercity on üks kümnest suurimast energiavarustust pakkuvast ettevõttest Saksamaal. Enercity pakub eraklientidele energiavarustusteenust Hannoveri piirkonnas, äriklientidele aga kogu Saksamaal. Ettevõte näeb ennast digitaalse energiapöörde liikumapaneva jõuna. Ettevõte on alates 1990. aastast võtnud kohustuse kasutada biomassi keskkonnasõbralikuks soojuse ja elektri tootmiseks. Herrenhausenit(kaugkütte energiasalvestus, elektrienergia salvestus, kombijaamad) külastades on Teil võimalus saada infot piirkondliku ja üleriigilise energiaettevõte väljakutsete ja innovatsiooniprotsesside kohta.

Sündmusterohke esimene päev lõpeb õhtusöögiga ja öise jalutuskäiguga läbi Hannoveri kauni vanalinna.

Kahepäevase ärireisi osavõtt (hotell, toitlustus ja transport) on 1500 eurot (lisandub käibemaks).

Hinnas sisaldub: lennud Hannoveri ja tagasi; transfeer; ööbimine ühekohalises numbritoas koos hommikusöögiga; lõunasöögid; ettevõtete ja uurimisasutuse külastused; transport väikebussis; õhtusöök restoranis.

Kohapeal on saatjaks Saksa-Balti Kaubanduskoja projektijuht.

Keel: inglise.

Registreerimine: kuni 2. oktoobrini 2018.

Täpsem info ja registreerimine kodulehel https://www.ahk-balt.org/ee/ueritused/event-details-ee/aerireis-saksamaale-teemal-smart-city-and-smart-energy/

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid