fbpx

Startup Week Tallinn 2019: Kohvihommik: Kuidas inspireerida naisi STEM töökohtadele?

  • 13.11.19
  • 09:30 - 12:00
  • Tehnopoli sündmus

Teaduspargi 6/1, room Saturn

Tõsi on see, et mõned esimestest arvutiinseneridest olid naised, kuid tänapäeval domineerivad tehnikapõhises insenerivaldkonnas siiski mehed. Õnneks propageeritakse üha enam ka naiste seas inseneride ja arendajate töökohti ning paljud ettevõtted on väga vastuvõtvad selliste mitmekesisemate meeskondade suhtes.

Järgmisel Tehnopol Startup Inkubaatori Kohvihommikul ei taha me näha mitte ainult naisi, vaid ka mehi arutamas ja barjääre lõhkumas, mis puudutab seda suurt küsimust: kuidas saada rohkem naisi STEM-i töökohtadele?

Miks ei kandideeri naised inseneeria töökohtadele?

Meiega koos on 3 supernaist, kes jagavad oma teadmisi erinevatest karjäärivalikutest.

Ester Eomois, Eesti Ettevõtlike Naise Assotsiatsiooni ettevõtlusklubi president, räägib, mida tähelepanuväärsed naisjuhid teevad teisiti. Kuidas otsustada oma karjäärivalikute üle? Millised on praktilised näpunäited oma karjääri juhtpositsioonile viimisel?

Lisaks Esterile, Merili Veskmets ja Feride Celik ettevõttest Microsoft Eesti räägivad IKT valdkonnas töötavatest naistest ja kahest erinevast perspektiivist:

Feride on Türgist ning tal on üle 8 aasta kogemust IT ja tarkvara arendamises. Ta jagab meiega oma tööalast kogemust, kuidas ta sattus Eestisse tööle ning kuidas on töötada naisarendajana selles maskuliinses valdkonnas.

Merili, Microsoft Talent Sourcer, räägib naisarendajatest IT valdkonnas tuginedes Microsofti kogemusele.

Ajakava

09:30-10:00 Kogunemine
10:00-10:30 Ester Eomois räägib väärtuslike karjäärivalikute tegemisest
10:30-10:45 Merili Veskmets räägib miks nii vähe naisi kandideerib tehnoloogiaalastele töökohtadele?
10:45-11:00 Feride Celik räägib ägedast tarkvarainseneri tööst
11:00-11:30 Q&A ja arutelu publikuga
11:30-12:00 Networking ja ürituse lõpp

Vaata ka Facebooki üritust siit.

Üritus toimub Startup Week Tallinn 2019 raames, mille jooksul toimub mitmeid aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele ning startup kogukonnale mõeldud üritusi. Anna enda tulekust tead SIIN.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid