Arendused

Tehnopol2KV büroohoone
Area: 7 340 m2

Tallinna Teaduspark Tehnopol koostöös Astlanda Ehitus OÜ-ga alustab 2016 aasta kevadel uue moodsa ja kaasaegse büroohoone (Tehnopol2KV) ehitust. Tegu on jätkuarendusea tänaseks valminud büroohoonele aadressil Mäealuse 2/1, kus asub Tehnopoli Startup Inkubaator ning mitmed nimekad IKT ettevõtted. Arendatav hoone koosneb kahest keldriga ühendatud korpusest, millest üks on 8-korruseline ning teine 6-korruseline. Kokku on hoones väljaüüritavat pinda ligi 7 340 m2. Hoone esimesele korrusele on kavandatud esinduslik fuajee, üüripinnad ja tehnilised ruumid. Teisest kuni kaheksanda korruseni asuvad üüripinnad, üheksandal korrusel tehnilised ruumid. Maaalusel korrusel on ette nähtud parkimiskohad üürnikele. Koos hoone ehitusega rajatakse kõnniteed projekteeritud hoonete ümber, samuti heakorrastatakse korpustevaheline, projekteeritud maa-aluse parkla katusele jääv siseõueala ning võetakse kasutusele rekreatsioonipinnana. Büroopindade ruumiplaneering teostatakse vastavalt kliendi soovidele. Tehnosüsteemide kavandamisel on arvestatud võimalusega jagada avatud büroopinda kergvaheseintega väiksemateks tööaladeks. Korrusele on planeeritud kohad kööginurkadele. Iga korrus on võimalik jagada vastavalt vajadusele ühe kuni nelja erineva üürniku vahel. Eelbroneeringud pindadele on alanud. Vaata lisaks siit.

Valminud objektid

Tehnopol1KV büroohoone
Area: 12 000 m2

Aadressil Mäealuse tänav 2/1 asuv 12 000 m² suurune äri- ja büroohoone pakub kaasaegseid võimalusi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ja Tehnopoli piirkonnas teenuseid pakkuvatele ettevõtetele. Hoones tegutseb ka alustavatele ettevõtetele mõeldud äriinkubaator – Startup Inkubaator, kus oma äri kasvatavad ligi 20 alustavat tehnoloogiaettevõtet. Hoones asuvad teiste seas ettevõtted Cybernetica, SMIT (Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus), ELIKO.  Teenuseid pakuvad restoran Mets, Aatomiku Lastehoid, Credo Kindlustusmaaklerid jpt. Vaata lisaks hoone kodulehelt.

Mehhatroonikum
Area: 8 300 m2

Aadressil Teaduspargi tänav 8 asuv Mehhatroonika keskus on suunatud mehhaanika, elektroonika ja masinaehitusettevõtetele. Lisaks tipptasemel kontoripinnale on hoones kõrgtehnoloogilised tootmis- ja laboripinnad, kus tegutseb regiooni ainus mehhatroonika paindtootmissüsteem. Hoones tegutsevad teiste seas ettevõtted nagu Metrosert, Mehhatroonika Inovatsioonikeksus (IMECC) ja Ektaco. Vaata lisaks hoone kodulehelt.

Küberneetika maja
Area: 12 300 m2

Küberneetika maja (Akadeemia tee 21 hooned 1-6) on läbi lähiajaloo olnud koduks innovaatilistele ettevõtetele. Siin on oma tegevust alustanud muuhulgas ka ettevõtted Skype Technologies ja AS Cybernetica. Küberneetika maja on ennekõike äri- ja büroohoone, kus tegutseb täna enam kui 50 tehnoloogiapõhist ettevõtet. Akadeemia tee 21/1 vastrekonstrueeritud hoones ootavad ettevõtteid A-kategooria kontoripinnad.

Aastatel 2015-2016 renoveeriti Küberneetika maja korpused 3 kuni 6. Uuenenud ärihoones on kaasaegsed ja paindliku lahendusega büroopinnad,  kaubaliftiga ligipääsetavad väiketootmis- ja laopinnad, mõnusad puhkenurgad, seminari -ja koosolekuruumid ning kohvik. Hoonete katused on projekteeritud selliselt, et neid oleks võimalik tulevikus kasutada tuule -või päikeseenergia püüdmiseks.

Hoones asuvad ettevõtted nagu Fujitsu EstoniaEnglo, HITSA, Trindad Wiseman, Teligent-i laborid, Eesti Standardikeskus jpt. 

Tutvu lähemalt büroopindadega SIIN