Eesti tervise kogukonna Kärajad: edukatest projektidest toimivate lahendusteni

Mitmed erinevad tervisega seotud osapoolte esindajad kogunesid eelmisel nädalal mõttetalgutele, et arutada, kuidas sünniks rohkem tervise startuppe, mis ka praktilises töös käiku läheks ning kuidas teha Eestist parim paik uudsete tervisetehnoloogiate arendamiseks.

Päeva avas Connected Health klastri juht Piret Hirv, kes nentis, et digitervise lahenduste arendajad peavad Eestit atraktiivseks. 2017. aasta uuring näitab, et hinnates turu suurust, ligipääsu investoritele ning arstide vastuvõtlikkust digilahendustele, jõudis Eesti 13. kohale. Kõige atraktiivsemad on loomulikult suured ning jõukad turud, näiteks USA, UK ning Saksamaa.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhatuse liige Terje Peetso kirjeldas haigla kogemust startupidega – tegu on lahendustega, mis pole üle-Eestilised, vaid mida kasutatakse haigla sees. Põhja-Eesti regionaalhaigla näol on tegu soodsa keskkonnaga klastri startuppidele ning saab rääkida nii lahendustest, mille piloteerimine haiglas veel käimas või ka juba lõppenud. Peetso rõhutas, et digilahendus peab hoidma kokku aega, raha või tagama parema ravitulemuse. Kui startupi poolt pakutud lahendus suudab täita kas või üht neist eesmärkidest, on see end tõestanud.

Loe edasi SIIT.

Eesti tervise valdkonna klastri Connected Health korraldatud “Eesti tervise kogukonna kärajad, vol.3” toimus 23. augustil Sagadil.

Teaduspargi Tehnopol juhitud Estonian Connected Health klaster (ECHC) on Eesti erinevate tervisega seotud osapoolte kogukond, kelle ühiseks eesmärgiks on rakendada tehnoloogiad veelgi paremate tervisega seotud toodete ja teenuste pakkumiseks.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega