Innovatsioonikliinik: Doctorpreneurs ehk arstid tehnoloogiaettevõtluses

Innovatsioonikliinik lõpetab kevadhooaja Lääne-Tallinna Keskhaiglas (LTKH), kus kolm meedikust naist räägivad oma loo, kuidas neist tervisetehnoloogia start-up ettevõtjad on saanud. Ettekannetele järgneb paneelarutelu.

Doctorpreneurs ehk arstid tehnoloogiaettevõtluses” toimub 27.juunil kl 15:00 – 16:30 Lääne-Tallinna Keskhaigla (Paldiski mnt 68) saalis.

Dr Kersti Kink ja hINF. Kersti on LTKH nakkuskliiniku infektsionist ja töötab igapäevaselt HIV-positiivsete inimestega. HIV valdkonna digilahenduste konkursi HIVdigital ajel sündis tal nägemus patsiendi ja arsti vahelisest mugavast ja turvalisest kommunikatsioonilahendusest, mis hoiab kokku patsiendi ja arsti aega ning parandab ravisoostumust. Edu konkursil viis start-up ettevõtte hINF loomiseni, mis on 9 kuud samanimelist rakendust arendanud. Ettevõte soovib pakkuda lahendust kõigile HIV raviga tegelevatele kliinikutele Eestis, samuti laiendada seda teistesse kliinilistesse valdkondadesse ja riikidesse.

Dr Katrin Gross-Paju ja Motionmon. Katrin töötab neuroloogina LTKH neuroloogiakliiniku Sclerosis Multiplex’i (SM) keskuses. Koostööst tehnoloogia arenduskeskusega ELIKO sündis töötav prototüüp tehnoloogilisest lahendusest, mis võimaldab monitoorida SM diagnoosiga ja ka teiste neurodegeneratiivsete haigustega inimeste füüsilist seisundit kodus. 2016. a sügisel asutas ta start-up ettevõte Motionmon, et kodujälgimise rakendus igapäevasesse kliinilisse praktikasse viia ja säästa sellega nii patsiendi kui ka arsti aega tarbetutele visiitidele.

Liina Normet ja Callmidwife.com. Liinal on nii meditsiini (Rn) kui ka tervishoiutehnoloogia (MSc) taust. Möödunud aasta kevadel avasid Liina ja ämmaemand Maila Teramees Eestis populaarseks saanud 24/7 töötava ämmaemanda nõuandetelefoni. Idee sündis praktilisest kogemusest ja sooviga pakkuda lahendust neile, kes otsivad kohest nõu äkitsi tekkinud naise tervist puudutavatele küsimustele. Tänaseks on telefoninõustamisele lisandunud ka teisi võimalusi, nt e-kirja ja chat’i teel. Tulevikku silmas pidades panustatakse e-lahendustesse (otsustustoed, digitaalne rasedakaart) ja sihiks on võetud turud USAs ja Venemaal. Callmidwife.com jõudis konkursil Ajujaht 2016/2017 hooajal kolme parema hulka.

Ootame arstidele-õdedele lisaks osalema iduettevõtjaid, arendajaid, disainereid, üliõpilasi ja teisi tervisealal uute ja paremate lahenduste loomisest huvitatuid. 
Osalemine on Connected Health klastri liikmetele (sh klastri liikmeteks olevate ülikoolide töötajatele ja üliõpilastele ning klastri liikmeteks olevate haiglate töötajatele), avaliku sektori partneritele (nt Sotsiaalministeerium, Haigekassa, Terviseamet, TEHIK jms) ja LTKH töötajatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.

Teistele 30 eurot, millele lisandub käibemaks.

Registreeru hiljemalt 26. juuni kl 12:00-ks siin: https://goo.gl/forms/AuAIpkPM5EkzwEgg1 

NB! FB-s “osalen” märkimisest registreerumiseks ei piisa!

Lisainfo ürituse ja klastriga liitumisvõimaluste kohta: Kitty Kubo, kitty.kubo@tehnopol.ee või 55654535

Taustast:

Innovatsioonikliinik annab hoogu klinitsistide praktilisest vajadustest võrsuvale innovatsioonile. Ühendame meedikuid arendajate, disainerite ja iduettevõtjatega, et head ideed jõuaksid kasulike lahendusteni. Innovatsioonikliinikut korraldab Connected Health klaster.
Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osalised: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevusi veab eest Teaduspark Tehnopol ja toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.
Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) on ligi 500 voodikohaga ja 1700 töötajaga raviasutus, kus pakutakse patsientidele kõrgel tasemel nüüdisaegset raviteenust. Haigla väärtustab patsiendikesksust, uuendustele orienteeritust ja koostööd.

 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega