Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ja innovatsioonivõimalused

Innovatsioonikliiniku sügishooaja avaüritusel võtame ette ühe tähtsa kroonilise haiguse – kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ehk KOKi – ja otsime sellega seotud probleemidele uudseid lahendusi. 

Üritus on Sulle, kui Sa oled:
– tervishoiu asjatundja ja põled soovist oma töös asju paremini korraldada
– tehnoloogiaettevõtja, kellel on kroonilistele haigetele mõeldud uudne lahendus ja huvi seda kohandada ja/või testida
– teenusedisainer, kellel on huvi proovida kätt tervishoiuteenuste ümberdisainimisel
– kommunikatsiooniekspert, kelle tugevuseks on tervise- ja haigusteadlikkus
– füsioterapeut, taastusraviarst, psühholoog, kogemusnõustaja vm toetava ravi asjatundja, kellel on kogemusi ja mõtteid, mida antud valdkonnas järele proovida.

KOK on Eestis levinud krooniline haigus, mida tuntakse vähe, diagnoositakse vähe ja mille ravi saaks paremini korraldada. Eestis on ca 90 000 KOKiga elavat inimest (ehk rohkem kui diabeetikuid), kellest vaid 10-15% on jälgimisel ja ravil. Eesti meeste jaoks on see haigus nr 1 tervisekao põhjus, naistel nr 2, mis tähendab, et kulu ühiskonnale on märkimisväärne. Ja viimaks, KOK ei ole ainult Eesti probleem: USAs on see juba täna kolmas surmapõhjus ja saab selleks peagi ka üleilmselt.

Selle taustal otsime koos Eesti KOK valdkonna asjatundjatega uusi viise:
1. Kuidas me saaksime tõsta KOKi teadlikkuse vähi, diabeedi või südamehaigustega võrreldavale tasemele?
2. Kuidas me saaksime tuvastada ja jälgida KOKi riskiga inimesi võimalikult vähese arsti ja õe ajakuluga?
3. Kuidas me saaksime toetada KOKi haige ravi järjepidevust ja tegutsemist ühtse meeskonnana?
4. Kuidas me saaksime täiendada KOKi haigete medikamentoosset ravi elukvaliteeti toetavate teenustega?

Innovatsioonikliinikus avame nelja väljakutse sisu lähemalt, toome inspireerivaid näiteid lahendustest lähemalt ja kaugemalt ning anname võimaluse osalejatele omi mõtteid tutvustada.

Innovatsioonikliinik on eelüritus 26-27. septembril toimuvale KOK FOOKUSES arendusmaratonile. Innovatsioonikliiniku kõige motiveeritumad osalejad ja tuumakamad ideed saavad kutse arendusmaratonile, kus on võimalik töötada 1,5 päeva koos KOK valdkonna asjatundjatega, et headest ideedest pikk samm lahenduse poole astuda. Arendusmaratoni parimate lahendusideede vahel läheb jagamisele 30 000 euro suurune innovatsioonifond prototüüpide arendamiseks.

KOK FOOKUSES on 9 kuud kestev innovatsiooniprogramm, mis toob osapooled kokku, et leida uudseid ja kasutajakeskseid lahendusi, kuidas Eestis KOKiga elavaid inimesi tõhusamalt üles leida ja nende ravi tulemuslikumalt korraldada. KOK FOOKUSES peamised osapooled on Eesti Kopsuarstide Selts, Eesti Perearstide Selts, Eesti Kopsuõdede Ühing, Tartu Ülikooli Kliinikumi Kopsukliinik, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Pulmonoloogiakeskus ja Eesti Patsientide Liit. Riigi poolt on kaasatud Sotsiaalministeerium, Eesti Haigekassa ja Tervise Arengu Instituut. Programmi veab eest Connected Health klaster ja elluviimist toetab GlaxoSmithKline Eesti.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.

Registreeru hiljemalt 14. septembriks 12:00-ks siin: https://goo.gl/forms/XG14g2bDtgXqOKc02 

NB! FB-s “osalen” märkimisest registreerumiseks ei piisa!

Lisainfo ürituse ja klastriga liitumisvõimaluste kohta: Kitty Kubo, kitty.kubo@tehnopol.ee või 55654535

Taustast:

Innovatsioonikliinik annab hoogu klinitsistide praktilisest vajadustest võrsuvale innovatsioonile. Ühendame meedikuid arendajate, disainerite ja iduettevõtjatega, et head ideed jõuaksid kasulike lahendusteni. Innovatsioonikliinikut korraldab Connected Health klaster.

Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osalised: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevusi veab eest Tehnopol ja toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega