1998

Asutati SA Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsioonikeskus (TIK). Sihtasutuse eesmärgiks oli tehnoloogiapargi loomise ettevalmistamine, esmaste äriteenuste käivitamine ja ettevõtlusvõrgustike loomine. TIK lõi alused tänase Tehnopoli loomiseks.

SA Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsioonikeskus astus Rahvusvahelise Teadusparkide Assotsiatsiooni (IASP) liikmeks.

2001

Sõlmisid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Tallinna Tehnikaülikool, Majandusministeerium, Haridusministeerium ja Tallinna Linnavalitsus ühise kavatsuste protokolli Tallinna Tehnoloogiapargi asutamise kohta Mustamäel.

2002

Töötati välja Tallinna Tehnoloogiapargi äriplaan ja koostati asutamisdokumendid.

SA Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsioonikeskuse ja Tallinna linna ühisprojektina avati Mustamäel alustavatele ettevõtetele mõeldud äriinkubaator. Inkubaatoris alustas tegevust 4 ettevõtet.

2003

Asutasid Eesti Vabariik, Tallinna Tehnikaülikool ja linn Tallinna Tehnoloogiapargi Arendamise Sihtasutuse.

2004

Liideti Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsioonikeskus Tallinna Tehnoloogiapargi Arendamise Sihtasutusega.

Tallinna Tehnoloogiapargi arendamise sihtasutusele alustati leppepõhiste varade ja hoonete üleandmist ning park alustas nendega opereerimist.

Tallinna Tehnoloogiapargi Arendamise SA kaubamärgi ja käibenimena võeti kasutusele nimetus Tehnopol.

2008

Tehnopoli pargi detailplaneeringu kehtestamine. Detailplaneering näeb ette pargi territooriumile mitmete uute hoonete väljaehitamist ja vanade lammutamist.

2010

Tehnopol sõlmib koostöölepingud AS YIT Ehituse ja Astlanda Ehitusega kahe uue keskuse väljaehitamiseks. Kaks rajatavat hoonet valmivad 2012 aasta jooksul ning lisavad Tehnopoli ligi 20 000 m2 labori- ja kontoripinda. Hoonete nimeks saab Tehnomeedikum ja Mehhatroonikum.

2013

Alustatakse Teaduspargi nurgakiviks oleva Küberneetika hoone renoveerimise esimese etapiga, mille kohaselt läbib uuenduskuuri hoone 1. korpus. Läbi lähiajaloo on hoone olnud koduks innovaatilistele ettevõtetele, kus on oma tegevust alustanud muuhulgas sellised ettevõtted nagu Skype Technologies ja Cybernetica. Rekonstrueerimistöödega soovitakse säilitada hoone väärikat olemust ning muuta see samas inspireerivaks tuleviku ettevõtetele.

2015

Tallinna Teaduspark Tehnopol jätkab Küberneetika hoone teiste korpuste renoveerimistöödega. Alustatakse põhjaliku uuenduskuuriga, mille käigus saab värske ilme kogu teaduspargi linnak. Planeeritud on investeeringud Küberneetika maja korpuste 3 - 6 renoveerimisse ja keskkonna parendamisse. Eesmärk on kujundada Teaduspark Tehnopolist kaasaegne ja tark linnak, mis oleks eelistatud asukohaks ja kohtumispaigaks innovaatilistele ettevõtetele, teadlastele ja üliõpilastele.