Tehnopoli kino 2017

16.01.2017

olli-makiTeaduspargi Tehnopol kino alustab 2017 aasta programmi 19. jaanuaril linastuva menufilmiga " Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus". Kinoseanss toimub Akadeemia tee 21/1, saalis "Veenus" kell 18:00 ning on kõikidele tasuta!

“Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus” on ääretult soe ja humoorikas lugu, mis on juba vallutanud Euroopa filmisõprade südameid. Ajal, mil karjääri ebaõnnestumine on kõige suurem tabu, toob Juho Kuosmanen meieni filmi, kus ebaõnnestumisest saab ühe tavalise mehe kõige parem päev.

1962. aasta suvel on Olli Mäkil võimalus saada sulgkaalu poksis maailmameistriks. Rahulikust Soome kodukandist kuni Helsingi eredate tuledeni on kõik tema kuulsuseks ja eduks ette valmistatud – Ollil pole vaja teha midagi muud, kui kaalust alla võtta ja keskenduda. On ainult üks väike takistus – Olli on Raijasse armunud. Kuidas saab üks armunud mees poksis hakkama?

JP Passi poolt 16mm mustvalgele filmile filmitud teos lausa hiilgab suve viimaseid sooje päevi ja pehmet valgust. Film toob vaatajateni vastupandamatult absurdseid hetki 60ndate väikeriigi tippsportlase elust naljakate reklaamivõtete ja kodukootud treeningmeetodite kaudu. See pulbitseb heast tujust ja rikkumatust stiilitajust, tuues vaatajale muheda naeratuse ja sooja tunde.

Film põhineb tõsielulool, Olli Mäki ja tema Raija elavad siiani õnnelikult koos Kirkkonummis Soomes. 

Film kandideerib ka parimale Võõrkeelse Filmi Oscarile!

Filmi pikkus: 1h 32 min

 

Levitaja: Must Käsi OÜ

Sissepääs on kõikidele tasuta!

Asukoht: Küberneetika maja saal "Veenus", Akadeemia tee 21/1 I korrus.
Kinoseansi eel on avatud on ka Küberneetika kohvik, mis asub Veenuse saali vastas.
Parkimine: Akadeemia tee 21 hoone ees on tasuta parkla.