Tehnopoli kinos “Elle” juba homme

20.02.2017

Teaduspargi Tehnopol kinos linastub 28. veebruaril Kuldgloobuseid võitnud skandaalne film „Elle." Kinoseanss toimub Akadeemia tee 21/1, saalis "Veenus" kell 18:00 ning on kõigile tasuta!

 

Aasta ühe skandaalseima filmisündmuse pakub meile meisterlik mängur ja suur provokaator Paul Verhoeven. „Elle“ on omapärane film, mis ei järgi draamakunstile omaseid süžeekäänakuid, vaid üllatab, šokeerib ja pakub meelelahutust täiskasvanuliku anarhia kaudu.

Michèle (Isabelle Huppert) on karm ärinaine. Ta juhib oma raudse käega suurt arvutimängufirmat ja saab kõik, mida tahab – ka armuelus.
Kui tema koju tungib toores vägivallatseja, ehmub Michèle vaid hetkeks. Ohvri rollis virelemiseks pole aega, sihikindel naine üritab talle kallale tunginud mehe isikut välja selgitada. Selle käigus paljastub naisele tema lähiringkonnas varjatud kired ja salajas hoitud vaenulikkus.

Palju tähelepanu nõudva töö kõrvalt tuleb Michèle’il lahendada ka lähedaste probleeme: tossikesest poeg on oma kohutavale kallimale lapse teinud, vanaks jäänud ema kavatseb gigologa abielluda ja parima sõbranna abikaasa tahab seksi. Õnneks elab naabruses häbitult ilus mees, kelles on potentsiaali kõigeks…

Verhoeveni film on kirglik ja kahinaid tekitav teos, mis veab vaatajat Ameerika mägede kombel trillerist komöödiasse, õudusfilmist satiirilisse perekonnadraamasse ja lõpuks eepilisse kangelasloosse. Kõige keskmes on Prantsuse kino sädelev ja jõuline staar Isabelle Huppert.
Hupperti ja Verhoeveni sujuv koostöö loob filmi igas minutis uusi ja üllatavaid pöördeid ja varjundeid, mis teevad sellest äärmiselt nauditava elamuse.

Film esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali põhivõistlusprogrammis ning võitis 2017. aasta alguses parima võõrkeelse filmi ja draamafilmi naispeaosa Kuldgloobused.

***

Subtiitrid: Eesti, Vene

Kestus: 2h 10 min

Levitaja: Must Käsi OÜ

 

Sissepääs on kõigile tasuta!

Asukoht: Küberneetika maja saal "Veenus", Akadeemia tee 21/1 I korrus.
Kinoseansi eel on avatud on ka Küberneetika kohvik, mis asub Veenuse saali vastas.
Parkimine: Akadeemia tee 21 hoone ees on tasuta parkla.