Välistööjõud tehnoloogiaettevõtetes- müüdid ja tegelikkus

06.03.2017

Teaduspargi Tehnopol seminar välistööjõu teemal toimub juba sel neljapäeval Startup Inkubaatori UK Lounge-s aadressil Mäealuse 2/1. Veel jõuad registreeruda aadressil teenused@tehnopol.ee

Välistööjõu teemal on juba palju räägitud ja tehtud. Milline on aga tänane tegelikkus ja mis on jäänud ainult müüdiks? Seminaril käsitleme teemat praktilise ülevaatena - alates tänaseks tehtud muudatustest ja nende mõjust; värbajate ning välistöötaja kolimist abistavate ettevõtete väljakutsetest kuni loomulikult erinevate kogemuslugudeni. Aega on piisavalt ka küsimusteks-vastusteks ning tekkivaks diskussiooniks.

 

Seminar on mõeldud kõigile, keda huvitab välistöötajate toomine oma ettevõttesse/organisatsiooni. Head teadmist ja nõu jagub paljudele - samuti julgustust meeskonna laiendamiseks.

 

AJAKAVA

14.45-15.00 – Kogunemine ja Networking

15.00-15.30 - Mis on tänaseks muutunud?

15:30-15.45 - Millised on nõudmised Eestisse tööle tulevatele välismaalastele?

15.45-16.00 - Värbaja väljakutsed – mis tööjõuturul toimub?

16.00-16.20 - Softlanding, Relocation.. - Mis need on ja kuidas on kasulikud minu ettevõttele/organisatsioonile?

16.20-16.45 - Ettevõtte kogemuslugu

16.45-17.00 – Kokkuvõte ja Networking

 

Esitlused ja esinejad:

 

Mis on tänaseks muutunud?

Piret Potisepp – Eesti Kaubandus- Tööstuskoja Teenuste direktor

Piret on Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja teenuste direktor. Elanud ja töötanud Ladina-Ameerikas, Hiinas ja Brüsselis. Ühtlasi olnud eestvedaja esimese riikliku välisspetsialistide Eestisse meelitamise tegevuskava koostamisel. Piret algatas sügisest 2016 aastal välisvärbamise võrgustiku kohtumised, mille raames külastatakse iga kuu ühte välisvärbamisega tegelevat ettevõtet.

Oma ettekandes annab Piret ülevaate sellest, mis on suurimad müüdid välisspetisalistide kaasamisel Eestis ja kas ning kuidas olukord on paari aasta jooksul muutunud.

 

 

Muudatustest välismaalaste seaduses – kuidas puudutavad muudatused tööandjat?

Killu Vantsi – Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik

Killu on Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik ning tegeleb seadusliku rände valdkonnaga. Olles töötanud ja õppinud nii Soomes, Indias kui Prantsusmaal, on tal rahvusvaheline töökogemus ning isiklik kokkupuude töö- ja õpirändega. Killul oli ka 2017.a jaanuaris jõustunud välismaalaste seaduste muudatuste väljatöötamisel kandev roll. 

 

Värbaja väljakutsed – mis tööjõuturul toimub?

Renita Käsper -  CV Keskuse värbamisosakonna juht

Renita on Eesti populaarseima tööportaali CV Keskus värbamisosakonna juht ning puutub igapäevaselt kokku ettevõtetega, kes vajavad välistööjõudu või mõtlevad sellele.

Milline on värbaja kogemus välistööjõu teemal ja mis siis tööjõuturul toimub?

 

Softlanding, Relocation.. - Mis need on ja kuidas on kasulikud minu ettevõttele/organisatsioonile?

Martin Lään – Expat Relocation Estonia partner

Martin on veetnud kuus aastat elades ja töötades Ukrainas, Malaisias, Šveitsis ja Hiinas. Endise diplomaadina omab Martin kogemusi kultuuride vahelistest barjääridest ja nende ületamisest. Martini hobiks on aastaid olnud oma laiast maailmast pärit sõpradele Eesti tutvustamine.

Oma esitluses tutvustab ta Expat Relocation Estonia kogemusest Eestisse tulnud ca 2000 inimesekoolitamisel. Kuidas on mõisted Softlanding ja Expat Relocation kasulikud ettevõtetele.

 

Ettevõtte kogemuslugu

Ignite – Juhatuse liige Marit Alaväli

Marit Alaväli on Ignite OÜ juhatuse liige ja HR Manager. Marit on omandanud magistrikraadi inimressursi juhtimises ning edukalt läbinud  Erickson College International’i poolt väljatöötatud lahenduskeskse coachingu koolitusprogrammi “The Art & Science of Coaching”.

Marit on töötanud IT sektoris enam kui 10 aastat. Selle aja jooksul on ta tegelenud nii talentide juhtimise, hoidmise ja ka arendamisega. Maritil on kogemus erinevate inimeste arengut toetavate programmide loomisel, sh. mentorprogrammi ning coachiva töökultuuri edendamisel Ignite`s.

 

Tänased ootused välistööjõule - kultuuride erinevus, motivatsioon, keelebarjäär, stabiilsus

Aedes Web Solutions OÜ – juhatuse liige Margus Ots 

Margus Ots on äriarendusjuht ettevõttes Aedes Web Solutions OÜ, mis tegeleb Magento e-poodide tegemise ja hooldamisega. Klientideks on ettevõtted nagu Bauhof, Norman Optika jpt. Ettevõtte on kolme aastaga kasvanud neljalt töötajalt kahekümne kuuele ning muuhulgas kaalumas ka inimeste värbamist väljaspoolt Eestit.

 

Oma osalemissoovist palume teada anda aadressil teenused@tehnopol.ee

Osalemistasu Tehnopoli äriarenduse ja Startup Inkubaatori ettevõtete esindajatele tasuta. Kõigile teistele 30.- EUR + km.

Osalemisest teatada hiljemalt 06.03.2017.

Üritus on eesti keeles.