Rohetehnoloogia klaster

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol ning Pakri Teadus- ja Tööstuspargi poolt asutatud Rohetehnoloogia klaster on üleriigiline partnerlus rohelise tehnoloogiaga seotud huvigruppide vahel Eestis, kes on pühendunud rohelise tehnoloogia lahenduste edendamisele rahvusvahelisel skaalal ja ärilistel eesmärkidel.

Kui Sinu ettevõte arendab nutikaid uusi tehnoloogiaid, mis võimaldavad olulist energiasäästu, töötab välja uusi põnevaid materjale või teenuseid rohetehnoloogia valdkonnas, siis ootame Sind liituma meie rohetehnoloogia klastriga.

Pakume Sulle oma ekspordi- ja mentorvõrgustikku, et aidata kaasa uute toodete ja teenuste arendamisel, ekspordiplaanide tegemisel ja uutele turgudele sisenemisel. Toetame Eesti rohetehnoloogia ettevõtete võimekuse kasvu ja teeme selleks tihedalt koostööd Pakri Teadus- ja Tööstuspargiga.

Viime läbi riiklikult rahastatud rohelise tehnoloogia arendusprojekte ja vahendame erakapitalivõrkude ettevõtteid Eestist ja mujalt maailmast.

Klastrisse kuulub 30+ partnerit ja liiget, sealhulgas 30 ettevõtet (iduettevõtted, SME-d, suurettevõtted), teadus- ja arendustegevuse partnerid (ülikoolid ja tehnoloogia kompetentsikeskused) ning avalik sektor (Keskkonnainvesteeringute Keskus, Välisministeerium, Majandus- ja Kommunikatsioonikeskus, Tallinna linn).

Rohetehnoloogia valdkond:

Energia Rohkem infot

aitame ettevõtteid, mis tegelevad päikese-, tuule- ja bioenergia valdkonnas. Samuti ettevõtteid, kelle toode või teenus võimaldab energiakasutust optimeerida, energiat salvestada või tõstab hoonete energiatõhusust.

Ehitised Rohkem infot

aitame ettevõtteid, mis arendavad nutikaid lahendusi hoonete seinte, põranda, katuse, uste, piirete, ventilatsiooni, kütte ja jahutuse, veesüsteemide, valgustuse ning elektri- ja juhtimissüsteemide jaosk.

Õhk, vesi, jäätmed Rohkem infot

aitame ettevõtteid, mis arendavad tehnoloogiaid õhusaaste vähendamise, puhta vee, jäätmete ümbertöötlemine , ringmajanduse ning taaskasutuse valdkonnas.

Transport Rohkem infot

aitame ettevõtteid, mis pakuvad säästvaid lahendusi logistikavaldkonnas.

Materjalid Rohkem infot

aitame ettevõtteid, mis arendavad nutikaid lahendused materjalide tootmises ja kasutuses.

Meeskond

Erkki Kollom

Rohetehnoloogia arendusspetsialist

Ragmar Saksing

Rohetehnoloogia klastri juht

Kellele teenuseid pakume: 

  • Startupid
  • Väikesed ja keskmised ettevõtted
  • Suurettevõtted

Kuidas ettevõtteid toetame:

  • Eksport
  • Mentorlus ja kontaktid
  • Innovatsiooniteenused
  • Kogukond ja üritused
  • Linnak ja Pakri
  • Rahastus
  • TalTech

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega