Idulugu: Kidsmile X Tehnopol Startup Inkubaator

Tehnopoli Startup Inkubaatori seitsmendas kohordis lööb kaasa iduettevõte Kidsmile. Kidsmile arendab mobiilirakendust, mis toetab lapsevanemat lapse arengu teekonnal lihtsal ja visuaalselt kaasahaaraval moel. Kidsmile aitab lapse arengus märgata kõige olulisemat ning annab lapsevanemale ajakohased, personaalsed ja teaduspõhised nõuanded, kuidas toetada lapse liikumise ja suhtlemise arengut. Saame nendega lähemalt tuttavaks!

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Idee sündis Paulinil Taltechi e-tervise õppekaval õppides, kus ülesandeks oli genereerida äriidee. Kuna ta on töötanud lastefüsioterapeudina, mis eeldab ka tihedat koostööd logopeedidega, oli ta kursis lapsevanemate muredega, millest paljud vajasid lahendamiseks vaid õigeid nippe mingil kindlal ajahetkel. Lapsed ei arene nagu raamatus ette kirjutatud või nii nagu nende tuttavate lapsed ja see tekitab paljudes lapsevanemates ebakindlust, järjekorrad spetsialistide vastuvõtule on aga väga pikad ja ootamise käigus kulub hinnaline aeg, mille jooksul tegelikult saaks last juba ühe või teise harjutusega toetada. Nii sündiski mõte, et lapsevanemal võiks olla käepärast digitaalne vahend, kust ta saaks õigel ajal vajaliku info.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Suurim õnnestumine on olnud geniaalse meeskonna loomine, kus iga liikme ekspertsus enda valdkonnas on ülimalt oluline. Suurim ebaõnnestumine on ilmselt olnud liiga kõrgelt püstitatud eesmärk ehk tulla kohe turule enda loodud mobiilirakendusega. See osutus siiski liiga keeruliseks ülesandeks ainult enda ressursside peale lootes.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?

Tehnopol Startup Inkubaator tundus olevat suurepärane võimalus arendada enda ideed ning saada välist arvamust oma mõtetele. Oleme saanud väga vajalikku tuge mentorite ja koolituste näol, kus küsitakse keerulisi, aga olulisi küsimusi ning suunatakse märkama enda idee kitsaskohti.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Aasta pärast oleme oma esialgse tootega loonud Eestis mõnusa aktiivsete kasutajate kogukonna.

Viie aasta pärast oleme oma põhjalikult läbitöötatud mitmekeelse äpiga Euroopas tugevalt kanda kinnitanud ning otsime võimalusi veelgi kaugemale laieneda.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Ennustamine on alati keeruline, aga pakume välja Pactum AI.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Kodustest podcastidest soovitame Restarti ning rahvusvahelistest Secret Leaders‘it, kus on ka Eesti ettevõtjaid intervjueeritud (nt Markus Villigut Boltist).

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Küsiksime tagasisidet, mida nad Kidsmile’i äpist arvavad.

Kui sinagi soovid oma iduettevõttega osaleda Startup Inkubaatori kasvuprogrammis, anna endast märku hiljemalt 2. veebruariks. Kandideerimisavalduse saad teele panna inkubaatori kodulehel.

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega