Idulugu: Rent&Go X Tehnopol Startup Inkubaator

Pildil: (vasakult ülevalt) Merili Miku, Eliise Ermann, Markus Erik Sügis; (vasakult alt) Saša Põder, Markus Tamm, Robin Otter 

Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammi kuuluv Rent&Go tahab muuta parkimiskultuuri linnades: nende mobiilirakenduse abil on võimalik oma parkimiskoht kasvõi paariks tunniks välja rentida ja teenida seeläbi passiivset tulu. See toob turule uusi parkimiskohti ja aitab linnaruumi nutikalt ära kasutada.  

Saame Rent&Go-ga paremini tuttavaks! 

Kuidas sündis idee luua oma startup?  

Meie tegevjuht Merili elas aasta Taanis, kus parkimisprobleemid ajasid tal närvi mustaks – parkimiskoha leidmine võttis rohkem aega kui sihtpunkti sõitmine. Samal ajal on linnas tühjad eraparklad, kuhu parkida ei tohi, aga mis seisavad tühjalt, sest paljud inimesed on päevasel ajal tööl. Tagasi Eestisse tulles pitchis Merili esimest korda oma ideed linna ressursside efektiivsemast kasutamisest Estonian Business Schoolis, kus esialgne tiim kokku saigi. 

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?  

Oleme liiga kaua omavahel ideed põrgatanud ja seda ilusamaks joonistanud, samal ajal kui klient õues teab täpselt, mida tal vaja on. Suurim võit on kindlasti meie tiim. Meil on asendamatud kutid arenduses ja täppis match asutajate vahel. 

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?  

Oleme suutnud endale nii laheda tiimi kokku saada, et suudame kõik vajaliku esmajärgus ise ära teha, eesotsas arenduse, mis muidu oleks meie puhul üks suurimaid kulusid. See tähendab, et raha puudumine meid hetkel liialt ei häiri. Pigem otsime häid mentoreid, asjatundlikke kõrvaltvaatajaid ja olulisi kontakte, mida Tehnopol pakkuda suudab. Tehnopolis ei pea me võistlema ega tegema asju teiste jaoks, vaid saame keskenduda kõige olulisemale ja hoolitseda enda ettevõtte arengu eest. 

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?  

Aasta pärast on meie rakendus olnud üle poole aasta turul, mis tähendab, et testimise-täiendamise mustem töö on tehtud ja laieneme jõuliselt Eesti turul. Viie aasta pärast oleme laienenud teistesse Balti riikidesse ja oleme Põhjamaadele laienemise esimeses järgus, st alustanud Soome ja Rootsi turu kompamisega. 

Kes on järgmine Eesti ükssarvik? 

Esimesena usume muidugi endasse. Aga tänu viljakale Eesti startup pinnasele ja sõgedatele inimestele ei tea kunagi, kust see loom välja hüpata võib. 

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?  

Põhiliselt soovitame rääkimist. Ärge alahinnake suvalisi vestlusi-muljetamisi-vaidlemisi endaga sama rada käivate tegijatega. Head mõtted ja olulised tarkused on enda sees olemas, rääkimine aitab neid lihtsalt märgata, formuleerida, arendada ja lõpuks teostada. 

Lugemise mõttes on meil päevarutiinis Äripäev. Uudised võivad olla masendavad, aga annavad hästi edasi ühiskonna meelsust, trende, värskeid andmeid, olulisi nimesid ja nende tegusid. Podcastidest on lahe Restart. 

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite? 

Milline on maailm saja aasta pärast ja mis on kõige olulisemad ning murrangulisemad arengud-suunamuutused, mis meid sinna viivad? 

Vaata lisa Rent&Go kodulehelt!

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega