Idulugu: Rikardia X Tehnopol Startup Inkubaator

Jätkub meie idulugude sari – saage palun tuttavaks Tehnopol Startup Inkubaatori mõjuettevõtete vooru järgmise osaleja Rikardiaga! Rikardia on platvorm, mis võimaldab broneerida keha ja meele praktikate seansse ning jälgida enesearengut.

Nende eesmärk on pakkuda kiiret lahendust, aidates leida endale sobiv praktik või terapeut. See omakorda võimaldab praktikutel ja terapeutidel keskenduda oma peamisele ülesandele – inimeste toetamisele ja aitamisele. Nende jaoks on oluline tõsta teadlikkust, tuues nähtavale erinevaid lähenemisi, mida on tänaseks juba laialdaselt teaduslikult uuritud ning mille positiivne mõju nii vaimsele kui füüsilisele tervisele on kinnitust leidnud. Rikardia suureks unistuseks on integreerida need keha ja meele praktikad terviseprobleemide ennetustegevusse.

Saame nende tegemistega lähemalt tuttavaks.

Kuidas sündis idee luua oma startup? 

Idee tõsta erinevate teraapiate osas teadlikkust, muuta seansside broneerimine sama lihtsaks kui hotellitoa broneerimine ning parandada koostööd tava- ja täiendmeditsiini vahel on meil olnud aastaid. Kliendina oleme kogenud internetiavarustest sobiva teraapia ja terapeudi leidmise keerukust ja hingamisterapeudi ning coachina tegutsedes oleme tajunud enda turundamise ning klientidega aegade kokku leppimise ajamahukust. Rikardia platvormiga püüamegi neid probleeme lahendada. 

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?  

Suurim väljakutse on olnud lansseerimine, sest tulla välja millegagi, mille töökindluses veel päris veendunud ei ole, oli väga hirmutav. Suurim võit on olnud algusest peale KoFounder OÜ näol professionaalse partneri leidmine – hindame väga Aive Uusi ja tema meeskonna tööd ja nõuandeid.  

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator? 

Korporatiivmaailmast tulnutena tundus iduettevõtluse maailm nii müstiline nagu üks sebra või ükssarvik olla võib. Tundsime, et vajame lisaks filmist “Ükssarvik” saadud infole rohkem teadmisi, mentoreid ja tuge ning Tehnopol tundus selleks hea võimalusena. 

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?  

Aasta pärast näeme, et Rikardia.com on leidnud oma koha Eesti terapeutide ja praktikute seas ning inimesed kogevad järjest suuremat kasu meie platvormil leitavatest praktikatest ning nende kombineerimisest. 

Viie aasta pärast loodame näha paremat koostööd tava- ja täiendmeditsiini vahel ning plaanime tegutseda lisaks nii mõneski teises Euroopa riigis. 

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?  

KOOS.io oma ägeda kogukonna kaasamise ideega või mõni startup, mis tegeleb alternatiivse energia loomisega kodumajapidamistesse. 

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?  

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Küsiks, kuidas nemad oma tervist hoiavad. 

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega