Idulugu: Tammetriinu X Tehnopol Startup Inkubaator

Jätkub meie idulugude sari – saage palun tuttavaks Tehnopol Startup Inkubaatori mõjuettevõtete vooru järgmise osaleja Tammetriinuga! Tammetriinu arendab materjale laste kõnearengu probleemide leevendamiseks.

Kõnearenguga probleemidega laste hulk aina kasvab, samas tugispetsialiste on üha raskem leida ja järjekorrad kipuvad olema pikad. Andes lapse perele ja lähedastele hästi läbimõeldud ja praktilisi visuaalseid materjale, saab lapse suhtlemise, keele ning kõne arengule tõhusalt kaasa aidata.

Kuidas sündis idee luua oma startup? 

Läbi oma pika praktika töös erivajadustega lastega oleme kogenud palju kordi seda imet, kus tänu visuaalsetele kõnet toetavatele vahenditele läheb kõneprobleemiga lapse silm särama, sest temast saadakse aru ja tema saab aru. Seeläbi kasvab lapse motivatsioon suhelda, paraneb käitumine, soov ja võimalused tegutseda koos teistega ning tasapisi areneb ka kõne. Tahtsime oma imelist kogemust, teadmisi ja lahedaid materjale jagada. 

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Suurim väljakutse on olnud panna kokku toimiv kõnet toetav materjal ja veenda last ümbritsevaid täiskasvanuid selles, et pilditugi on hea võimalus lapse kõnearengu toetamiseks. Suurim võit on see, et tasapisi on hakanud ka teised nägema piltide imepärast võimet suhtlust toetada. Ja otse loomulikult on võit ka Tehnopoli pääsemine!

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?

Sest jutud käivad, et Tehnopoliga hakkavad asjad juhtuma.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Ühe aasta pärast kasutavad meie materjale usinasti spetsialistid, lapsevanemad ja õpetajad ning teeme head koostööd lasteaedade, koolide ja teiste õppeasutustega. Viie aasta pärast oleme välja arendanud lisaks suurele valikule abimaterjalidele ka kõnearengu koolituskeskkonna ning eestikeelse rakenduse.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Ennustamine on tänamatu töö, aga miks mitte EatB4 või Livful. Väärt ideed igal juhul.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Raamat „See üks asi“, tegijatest Turunduslabor, Nullist.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite? 

Kõigepealt räägiksime neile, kui äge on Eesti ja kui lahedaid asju siin tehakse. Ja siis küsiks: Kui alustaksite täna nullist selle teadmisega, mis teil nüüd on, siis kas alustaksite samamoodi ja teeksite sama asja? Kui peaksite täna looma mõjuettevõtte, siis millega see tegeleks? Ja mida arvate Tammetriinu ideest?

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega