Idulugu: Weertu X Tehnopol Startup Inkubaator

Weertu asutajad (vasakult): Kaido Kokk ja Mati Kaaver

Tehnopoli Startup Inkubaatori kasvuprogrammis osalev Weertu (endise nimega DigiSped) lahendab väikeettevõtete jaoks kaubaveo korraldamisega kaasnevaid probleeme. Nende platvormi kaudu on klientidel ligipääs parimale hinnale ja transpordilahendusele veosuuna põhiselt, kuna eeltöö teeb klientide eest ära Weertu. 

Ettevõtte üks asutaja Kaido Kokk rääkis nende tegemistest lähemalt.

Kuidas sündis idee luua oma startup? 

Me mõlemad oleme logistikasektoris tegevad ja näeme igapäevaselt, kuidas ettevõtted kulutavad väärtusliku aega oma kaupadele sobivate veolahenduste leidmisele. Turul on küll olemas transpordiettevõtted, kuid nad kõik on erinevad nii hinna kui teenuse poolest. On olemas turuplatsid ja hinnapäringute edastamise platvormid, kuid need ei võta teenuse eest vastutust. Nägime, et väikeettevõtete jaoks puudub ühene, lahendusi kokku koondav ja veokorraldust pakkuv teenus. See mõte panigi meid oma ettevõtet ehitama.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Suurimaks väljakutseks on järjepidevalt tegeleda teadmatuse lahendamisega. See on nagu sõit autoga, millel ei ole näidikuid, ei tea kaua sõit kestab, millal tankida saab ja mis ootab järgmise kurvi taga. Senisel teekonnal on siiski olnud ka mitmeid võite, millest olulisemad on toote arenduseks raha kaasamine EAS-i ja Kredexi ühendasutuselt ning esmase toote valmimine alates ideest kuni toimiva lahenduseni.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator? 

Jõudsime oma arengus äratundmisele, et kiiremaks edasi liikumiseks on vaja juurde teadmisi, kuidas iduettevõtteid arendada ja kontakte, kelle poole erinevate küsimuste korral pöörduda. Otsustasime kandideerida Tehnopoli Startup Inkubaatorisse, kuna olime selle tegemistega varasemalt kursis ning leidsime, et pakutav programm ja kaasnevad tingimused sobivad meie arenguetappi kõige paremini. Täna saame öelda, et tegime õige otsuse ja teekond on olnud kasulikum kui oskasime oodata. 

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast? 

Loodame, et aasta pärast me sõidame, näidud on hakanud tööle, kütusepaak on täis ja näeme paremini, mis kurvi tagant on vastu tulemas. Oleme selleks ajaks ära teinud esimese raha kaasamise, meie toodet kasutavad lisaks Eesti ettevõtetele ka esimesed välisriigi kliendid ning meie tiim on suurenenud vähemalt kolme inimese võrra. Me näeme, et 5 aasta pärast arendab Weertu tehisintellekti, kes lahendab meie klientide eest ära logistikaga kaasnevad küsimused ja suudab tegutseda ka proaktiivselt.    

Kes on järgmine Eesti ükssarvik? 

Väga keeruline küsimus. Kui seda teaks, siis investeeriks sinna isegi! Meie panused on Skeleton Technologies peal, kuna energiatõhusus on võtmeteema igas sektoris.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Meid ennast aitasid Howard Love’i raamat “The Start Up J-Curve”, Eric Ries’i “The Lean Startup” ja Sabri Suby “Sell Like Crazy”. Kes enne lugemist soovib saada kiirkursust, siis võib vaadata filmi “Ükssarvik”. Kindlasti tasub külastada üritusi nagu näiteks sTARTUp Day ja Latitude59. Lisaks hoiame silma peal meiega samas valdkonnas tegutsevate iduettevõtete arengutel.     

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite? 

  • Millised kolm tegevust viisid ettevõtte kiirele kasvule?
  • Mis aitas hoida usku ka kõige lootusetumal hetkel, et oled oma idee arendamisega õigel teel?
  • Milliste megatrendidega tuleb 5 aasta pärast arvestada ja millistega 10 aasta pärast?  

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega