Idulugu: Willuwalk X Tehnopol Startup Inkubaator

Willuwalki tiim (vasakult): Tiina, Tanel, Elise

Jätkub meie idulugude sari – saage tuttavaks Tehnopol Startup Inkubaatori mõjuettevõtete vooru järgmise osalejaga Willuwalk! Willuwalki mobiilirakendus aitab lapsevanematel läbi suhtluse ja füüsilise aktiivsuse kogukonda enda ümber laiendada. See on äärmiselt oluline, sest uuringute järgi tunneb koguni üle 50% vanematest end sünnitusjärgsel perioodil üksildasena.

Saame Willuwalki tegemistega lähemalt tuttavaks.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Oleme kõik lapsevanemad ning suhestume probleemiga. Uues, lapsevanema rollis võib kaotada tavapärase tiheda suhtluse sõprade ja kolleegidega ning tunda end kodus isoleerituna. Linnakeskkonnas ei ole kontakti leidmine lihtne, isegi kui tänavatel on näha palju teisi emasid-isasid oma lapsevankritega jalutamas. Mobiilirakendus sündis soovist luua lapsevanematele võimalus koos liikuda, teineteist motiveerida ning rõõme ja muresid jagada.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Suurimaks väljakutseks on olnud julguse ja enesekindluse leidmine, et kiiremini ja agressiivsemalt edasi liikuda. Suurimaks võiduks võib pidada hetkel asjaolu, et alustasime lihtsalt enda idee ja entusiasmi pealt mõtte realiseerimist ja äpi loomist, kuid on selgunud, et see on kasutajate poolt ka päriselt hästi vastu võetud ning omab sihtrühma jaoks mõju.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?

Kuna tegemist on Eesti juhtiva ettevõtlusinkubaatoriga, siis kuhu mujale veel? Hindame oma valdkonna professionaalidest koosnevat mentorite tiimi ning põnevaid ja praktilisi koolitusi, loodame leida väärtuslikke kontakte ning laiendada võrgustikku. Usume, et just selle inkubaatori abiga suudame kiiresti täita oma lähitulevikuks püstitatud eesmärgid.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Aasta pärast on Willuwalk lapsevanemate vaimse heaolu eest hoolt kandmas ühel välisturul ning 5 aasta pärast terves Euroopas.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Kui mitte meie, siis suure tõenäosusega süvatehnoloogiaettevõte MindChip – founderite entusiasm, töötahe ja teadmistepagas on kirjeldamatu!

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Tahaks kuulda nende endi sõnadega lugusid oma ettevõtete algusajast, sest oleme praegu ise samas faasis ning teiste kogemuslood alati väga inspireerivad ja õpetlikud. Uuriksime, milliste omaduste ja oskustega tiimi on esmajärgus vaja ning mis motiveerib edasi tegutsema ka keerulisematel perioodidel. Ning muidugi ei jätaks küsimata, kui palju nad plaanivad meie suure mõjuefektiga idufirmasse investeerida.

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega