Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna uus juht on Merilin Varsamaa

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonna juhina alustas 1. septembril tööd Merilin Varsamaa. Eelnevalt oli Merilin Varsamaa Tehnopoli innovatsioonijuht, kes arendas kahe aasta jooksul välja Baltikumi suurima innovatsioonikogukonna – Innovatsiooniliidrite klubi – ning toetas ettevõtteid innovatsiooni arendamisel, planeerimisel ja juhtimisel, aidates luua uusi tooteid ja teenused sektorite üleselt.

Tehnopoli äriarendusjuhi Martin Goroško sõnul on tervisetehnoloogia ettevõtete kogukond Tehnopoli jaoks ülioluline, sest seeläbi toetatakse valdkonna innovatsiooni. “Mul on hea meel, et valdkonna ettevõtete ja sidusorganisatsioonide kasvu toetavaid teenuseid hakkab juhtima Merilin. Merilinil on varasemalt hea kogemus selliste teenuste arendamisel ja ettevõteteni viimisel, lisaks on tal kogemusi tugeva kogukonna ehitamise ja kasvatamisega,” ütles Goroško. 

“Soovin toetada Eesti tervise valdkonna ettevõtteid ja organisatsioone ning aidata neil leida rahastusvõimalusi, mis võimaldaks ettevõtetel liikuda uutele välisturgudele ja viia ellu maailmamuutvaid pilootprojekte. Tehnopoli tervisetehnoloogia kogukond on kasvanud suureks ja hinnatud tegijaks oma valdkonnas, loodan seda kogukonda hoida ning arendada. Kahtlemata on see hea võimalus panustada ka valdkonna arengusse laiemalt ja rääkida kaasa poliitikakujundamisel,” lausus Varsamaa. 

Varasemalt on Merilin Varsamaa töötanud Sotsiaalministeeriumis erinevates terviseprojektides tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunikuna ning Eesti telemeditsiini iduettevõttes Viveo Health büroo- ja protsessijuhina. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli e-tervise magistriõppe cum laude uurides digilahenduste võimekust emakakaelavähi ennetamisel. Lisaks on ta omandanud Tallinna Tervishoiukõrgkoolis tervisedenduse eriala ning praktiseerinud erinevates ettevõtetes ennetuse valdkonnas. 

Tehnopoli tervisetehnoloogia kogukonnale on Varsamaa tuttav – ta on juhtinud Johnson&Johnsoni ning Tehnopoli ühiseid depressioonipatsiendi raviteekonna projekte, toetanud haiglate innovatsioonivõimekuse kaardistamist ja tegevusi ning pakkunud mentortuge Urban Techi projekti raames mitmetele tervisetehnoloogia ettevõtetele.  

Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna ja Connected Health klastri eelmine juht Piret Hirv asus augusti keskel uusi väljakutseid seljatama. Piret Hirve eestvedamisel sai klastrist tugev tegija nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning Tehnopol on kasvanud suurimaks valdkonna ettevõtteid, haiglaid ja ülikoole koondavaks organisatsiooniks. Soovime Piretile tuult tiibadesse ja oleme tema panuse eest siiralt tänulikud!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega