Eestlaste loodud tehisintellekt Soome klienditeenindust parandamas

Teaduspargi Tehnopol klient Feelingstream tähistab peagi 6 kuu möödumist päevast, mil Põhjamaade suurim pank – Nordea – võttis Soomes kasutusele tehisintellekti, et jaotada laiali sissetulevad kliendipöördumised. Feelingstream’i platvormi abil suudab Nordea vastata müügipotentsiaali sisaldavatele pöördumistele senisest 96% kiiremini.

Pilootprojektist igapäevaselt toimiva süsteemini

Feelingstream osales 2015. aastal Nordea kiirendis, mis oli suunatud alustavatele tehnoloogiaettevõtetele. Aasta hiljem algas ühine pilootprojekt. Kui olime 8. märtsil 2017 pilootprojekti lõpetamise koosolekul, oli Nordea ainuke sõnum meile – kuidas saame kiiresti uue lepingu sõlmida, et saaksime teie lahendust edasi kasutada? Kogu pilootprojekt õnnestus ülihästi. Tegime tugevat eeltööd ning läksime äriliste lahendustega detailideni. See aitas meil andmeanalüüsi etapis ehitada üles tugevad otsustusmudelid, mis kasutavad masinõppe meetodeid.

Üle ootuste tulemused Nordeas

Kui rakendus oli Nordea pangas sissetulevaid klientide pöördumisi laiali jaganud juba 4 kuud, jõudis meieni töötajate ja klientide tagasiside. See oli üllatavalt positiivne, ületades meie ootusi. Me ei olnud arvestanud, et Feelingstream’i rakendus suudab sedavõrd positiivseid laiaulatuslikke emotsioone tekitada.

Kliendi tagasiside:

  • Kuidas Te suudate olla nii kiired? Teised Pangad pole mulle veel vastanudki!!!

Töötajate tagasiside:

  • Ekirjadele kiiremini vastamine aitab mul müügieesmärke paremini täita, sest ma suudan kliendile kiiremini vastata.
  • Mulle meeldib klienti kiiresti vastates positiivselt üllatada.

Sellist tagasisidet kuuldes olime tõesti väga rõõmsad. Niisuguse tagasiside põhjal saame tõestuse, et Feelingstreami poolt arendatav tehnisintellekti lahendus aitab muuta ettevõtete teenindust paremaks. See on hea sõnum suurettevõtte müügi- ja personalijuhtidele, kes hoolivad sellest, et töötajad oleksid rahul ja õnnelikud (Lisainfo: http://feelingstream.com/2017/10/03/employee-happiness-leads-customer-satisfaction/).

Koputame Põhjamaade suurettevõtete ustele

Me usume visiooni, kus tulevikus on ettevõtetel kolm keskset teemat – kulude kokkuhoid, tulude suurendamine ja töötajate rahulolu. Nendele valdkondadele panustamine viib suurema ärimahuni ja loob tugeva konkurentsivõimelise ettevõtte.

Seetõttu on keskendub Feelingstream’i platvorm tekstianalüüsi lahendustele – olgu selleks e-mail, chat, kliendi tagasiside või CRM-kommentaar. Me ehitame tehisintellekti abil rakendusi, mida äri ettevõte saab kiiresti kasutusele võtta, et oma äriprotsesse automatiseerida.

Feelingstream on alustanud oma rakenduse müüki Põhjamaades, mistõttu oleme järgmisel perioodil pea iga suure ettevõtte uksele koputamas.

Vaata lisa: feelingstream.com

(Autor: Terje Ennomäe; Fotol: Nordea Group CEO Kasper von Koskull ja Feelingstream CTO Lauri Ilison Soomes toimunud Slush 2017 üritusel)

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega