Idulugu: Flowbase X Tehnopol Startup Inkubaator

Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendis osales idufirma Flowbase, kes kevadel sai ka meie AI töötoast rahastuse enda ning Tarmeteci ühise pilootprojekti elluviimiseks. Saame nendega lähemalt tuttavaks!

Flowbase arendab tootmisettevõtetele suunatud tarkvara, mis läbi AI-l põhineva video jälgimise muudab protsessid efektiivsemaks. Ettevõtte tegevjuht ja kaasasutaja Olev Tehver ütles, et nad muudavad valvekaamerad sensoriteks ja annavad ülevaate väärtustandvatest tegevustest.

Firma asutajad on Olev Tehver, Roald-Henrik Sinissaar ja Markus Hääl. Olev on juba noorest east alates tegelenud ettevõtlusega ja teinud ka ühe exit’i. Tema põhiline taust on olnud projektijuhtimises ja müügis. Roald-Henrikul on kogemusi nii tarkvaraarenduses kui ka tootedisainis. Ta on üks Stuudiumi asutajatest ja omanikest. Stuudium on koolidele loodud veebirakenduste komplekt, mis võimaldab õpetajatel täita päevikut, jagada õppematerjale, suhelda õpilaste ja lapsevanematega. Protsessiinseneri taustaga Markus oli üks esimesi Comodule’i töötajaid ja hetkel juhib ta esimese kliimaneutraalse linnaosa projekti Wolfscape Paljassaares.

Flowbase’i tegemisi tutvustas kaasasutaja ja tegevjuht Olev Tehver.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Olime toimetanud masinnägemise tehnoloogigaga alates 2020. aastast ning muutsime oma suuna konkreetselt tootmise peale 2021. aastal. Markuse tuttava kaudu saime viia läbi demoprojekti ühe suure tootmisettevõttega, et näha, kas meie hüpotees vastab tõele ning kas oleme leidnud korduva probleemi, mille saab lahendada AI-ga. Sellest hetkest alates oleme tõstnud tootmiste efektiivsust ja aidanud ettevõtetel tuvastada kitsaskohti ning samaaegselt pidevalt arendanud meie platvormi.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Suurimaks väljakutseks oli aasta 2022, kui olime lukku saanud pre-seed rahastuse ning ei saanud kuidagi enda müügisüsteemi toimima. Põhiline rõhk kandus lõpuks tootearendusele ja pilootprojektidele. Suurima võiduna tooks välja meie oskuse iseenda ressursse nutikalt rakendada ja leida potentsiaalseid koostöö võimalusi sealt, kust igaüks neid ei leia.

Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?

Meie lahendus on väga unikaalne ja suunatud just tootmisvaldkonda ning toote arendamisel mõtleme alati, kuidas meie poolt loodud andmestik just tootmissektorile kasu toob. Computer Vision as a service lahendusi on piisavalt, mille abil on võimalik loetleda inimeste või autode arvu punktist A punktini B. Nüüd on vaja lahendusi, mis on suunatud kindlatele valdkondadele, ja seda me ka teeme.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator/AI kiirendi?

Võtsime osa Tehnopoli AI töötoast selle aasta märtsis, kust saime ka rahastuse meie ühisele projektile koos Tarmeteciga. Töötoas osaledes sai uuritud lähemalt Tehnopoli AI kiirendi kohta ning ilmnes, et peaksime kindlasti sellest osa võtma, kuna lubatud töötoad katavad just neid osi, millele peame tähelepanu pöörama. Õnneks meid võeti vastu ja jäime programmiga väga rahule!

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Aasta pärast kasutatakse meie lahendust vähemalt kahes eri riigis väljaspool Eestit. Viie aasta pärast on Flowbase.io rakendus täielikult iseteeninduslik ning seda saab iga tootmisvaldkonna protsessiinsener lihtsasti üles seada ning Flowbase’i süsteem annab konkreetsed suunised, mis muudatusi peab tegema, et efektiivsuse tõus oleks maksimaalne.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Planet42 ja Comodule.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele? 

„In Good Company with Nicolai Tangen“ – intervjuud viiakse läbi enamasti suurte korporatsioonide/Fortune 500 tegevjuhtide ja asutajatega. Eriti huvitav intervjuu oli 6. septembril Sam Altmaniga. Altman on OpenAI asutaja ja tegevjuht, tema ettevõtte portfelli kuulub ChatGPT.

„The Pitch“ – saab kuulata, kuidas päris startupid käivad pitchimas päris investoritele.

Lisaks olen hakanud kuulama podcaste nimega „Last Call“„Mad Money“ ning ka „Motley Fool Money“. Annavad majanduslikust aspektist ülevaate maailmas toimuvast.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?

Markilt ja Jeffilt üritaks saada tagasisidet enda äriprotsesside kohta ning küsiks, kuidas oleks võimalik neid täiustada. Elonilt küsiks konkreetselt, kuidas saaksime implementeerida Flowbase.io lahendust Teslas või SpaceX’is.

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab põhiprogrammis ja erikiirendites osalevaid ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Kõik idulugude sarja lood leiad siit.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega