Tehnopol sõlmis koostööleppe Sherbrooke’i linnaga
Tehnopol sõlmis koostööleppe Kanadas asuva Sherbrooke’i linnaga, et tuua omavahel tihedamalt kokku Eesti ja Sherbrooke’i teadusmahukad ettevõtted ning tehnoloogiaökosüsteemid. Leppe allkirjastasid Tehnopoli juht Agnes Roos ja Sherbrooke’i linna ettevõtlusosakonna asedirektor Stephen Cabana. Allkirjastamise juures viibisid Eesti majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo ning Kanada välisminister Anita Anand.
Koostöö eesmärk on soodustada teadmiste jagamist, luua uusi ärivõimalusi ning aidata mõlema riigi ettevõtetel jõuda uutele turgudele. Sherbrooke on rahvusvaheliselt tugev tegija kvanttehnoloogiate valdkonnas, samas kui Eestil on pakkuda väärtuslikku kogemust paindliku tehnoloogiakeskkonna, kaitse-, julgeoleku- ja kaksikkasutusega tehnoloogiate arendamisel.
Tehnopoli juhi Agnes Roosi sõnul loob koostööleppe osapooltele hea võimaluse õppida üksteise tugevustest. „Meie jaoks on Sherbrooke tõeline liider kvanttehnoloogiate valdkonnas ning meil on nende kogemusest palju õppida. Samal ajal on meil hea meel jagada Eesti ja Tehnopoli teadmisi ning avada uusi koostöövõimalusi kaitse-, julgeoleku- ja kaksikkasutusega tehnoloogiate valdkonnas,“ ütles Roos.
Koostöölepe loob paindliku platvormi, mille kaudu saavad Eesti ja Kanada idu- ning kasvuettevõtted vahetada kogemusi, arendada ühiseid algatusi ja leida uusi võimalusi rahvusvaheliseks kasvuks. Eesti kiirelt arenev ja väheste barjääridega tehnoloogiakeskkond annab selleks hea lähtekoha.
Fotod: Tehnopol ja Erik Peinar






