16 organisatsiooni ühisloomel sündiv GreenEST Summit innustab rohelisema tuleviku suunas spurtima

12. ja 13. oktoobril toimuvat regiooni suurimat rohekonverentsi korraldatakse esimest aastat 16 organisatsiooni koostöös. Luubi alla võetakse tulevikutoidu, rohepöörde, taastuvenergia ja targa linna teemad. 

Selle aasta GreenEST Summiti peamiseks käivitajaks on eri organisatsioonide soov lõimida end ühtsesse kogukonda ja tahe otsida ühiselt lahendusi keskkonnaga seotud väljakutsetele. Jagatud visioon olulisimatest teemadest ja ekspertkõnelejatest toob kuulajateni kaaluka sisu nii kõnede kui paneeldiskussioonide näol. 

Sel aastal avab konverentsi Hollandi suursaadik Eestis, Tema Kõrgeausus Özlem Canel. GreenEST Summiti peakorraldaja ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing leiab, et Eestil on Hollandilt rohetehnoloogia vallas omajagu õppida. „Holland on toidutootmise valdkonnas üks maailma edukamaid riike, paiknedes toidu ekspordi hulga poolest teisel kohal. Toidutootmine toimub väikestel maa-aladel tehnoloogiaga küllastunud farmides. Järgneva paari päeva jooksul kuuleme muuhulgas ideid ka Eesti toidutootmise kõrgtehnoloogilisemaks muutmiseks,“ selgitas Saksing.

Saksing leiab, et Eesti on seni keskkonnatehnoloogia vallas olnud ebaedukas. „Toetavaid organisatsioone on rohkem kui edukaid ettevõtteid selles valdkonnas. Progress on aeglane, sest tegevused toimuvad eraldi “silotornides”, kus ei suhelda teiste osapooltega,“ selgitab Saksing. 

GreenEST Summit on Saksingu sõnul esimene üleriigiline initsiatiiv, kus kõigil rohetehnoloogia valla tugiorganisatsioonidel on üks ühine eesmärk. „Sel aastal organiseerime konverentsi koos 16 organisatsiooniga – ühine korraldamine lõimib rohekogukonda ning sillutab tee ka edasiste ühiste koostööprojektideni,“ lausus Saksing. 

Sel aastal sünnib konverents teadus- ja ärilinnaku Tehnopol, Startup Estonia, Rohetiigri, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Eesti Rooma Klubi, Sunly, Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Cleantech Forest, Mektory, Tallinna linna, Maailma Energianõukogu, Eesti Taastuvenergia Koja, Keskkonnaministeeriumi, Pakri teadus- ja tööstuspargi, Taltechi ja Tuuleenergia Assotsiatsiooni koostöös. Konverentsi eesmärk on rohetehnoloogia valdkonda Eestis edasi arendada ning turundada Eestit kui rohetehnoloogiate testplatvormi.

GreenEST Summitist on võimalik osa saada nii virtuaalselt kui kohapeale tulles. Rohkem infot leiab ürituse kodulehelt https://greenest.tehnopol.ee/.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid