200SMEchallenge

200SMEchallenge on disainivaldkonna projekt H2020-INNOSUP-2018-2020 programmis. Selle eesmärk on seitsmes riigis välja arendada ja ellu viia uus VKE-dele suunatud innovatsiooni disainsprindi formaadis toetusmeede ning hinnata selle mõju. Uus meede on suunatud digitaalset toodet ja/või teenust arendavatele VKE-dele esmärgiga saada uue toote arenduse algstaadiumis strateegilist sissevaadet turu vajadustesse ja ülevaadet tehnoloogilistest nõudmistest. Disainsprindi käigus saavad ettevõtted tootearenduse protsessi osana oma toote või teenuse kasutajaliidest ja -kogemust reaalsete kasutajate abil testida, valideerida ja parendada.

Projekti laiem strateegiline eesmärk on kaasa aidata VKE-dele suunatud disainipõhiste innovatsiooniteenuste valiku kasvule kohalikul tasandil. 

Juhtpartner: HUB Innovazione Trentino Fondazione (Itaalia) 

Partnerid: Steinbeis Innovation GGMBH (Saksamaa), Fundacio General De La Universitat Jaume i Fundacio De La Comunitat Valencian (Hispaania), Viesoji Istaiga Lietuvos Inovaciju Centras (Leedu), Oulun Kaupunki (Soome), Danski Disainikeskus (Taani) ja Tehnopol (Eesti) 

Fond: Projekt on rahastatud Euroopa Liidu Horisont 2020 programmist 

Kogueelarve: 498.367,50 €

Allpool välja toodud tooted ja teenused on need, mis käimasoleva 200SMEchallenge käigus testimist ja lahendamist vajavad.

Jeprent
Platvorm erinevate masinate rentimise ja teenuseid osutavate ettevõtete ja üksikisikute ühendamiseks nende potentsiaalsete klientidega geopositsiooni abil. Eesmärk on lihtsustada ja klientide jaoks visuaalselt atraktiivne / usaldusväärne.
Vaadake praegust süsteemi siit.

Soovitud testijad: ettevõtted ja eraisikud, kes rendivad masinaid ja rasketehnikat ja/või pakuvad nendega teenust.

CodeRhythm
CodeRhythmi tehnoloogia tuvastab, kui monitooritavatel patsientidel on ootamatu südameseiskumise oht (põhineb EKG signaalil). See võimaldab arstidel ja õdedel päästa elusid ja parandada ellujäänute elukvaliteeti. Eesmärk on näidata elupäästvaid hoiatusi ja teavet viisil, mis on kasutajatele kõige paremini mõistetav ja meeldivam.
Vaata lähemalt siin.

Soovitud testijad: patsiendid ja õed/arstid

Iiris
Iiris toodab halogeneraatoreid, mille abil saab teostada soolaravi, mis omakorda leevendab allergiaid, astmat, hingamisteede probleeme, nahaprobleeme jne. Haloteraapia suurendab vastupidavust, immuunvastupanu ja ka kopsumahtu. Tegemist on nutitelefoni rakendusega, mis soovitab kasutajale kõige sobivamat haloteraapia seansirežiimi.
Vaadake praegust süsteemi siit.

Soovitud testijad: astmaatikud, kroonilised kopsuhaiged (KOK-i põdejad), allergikud (heinapalavik), madala immuunresistentsusega inimesed ja inimesed, kellel on sageli nohu, köha, põskkoopapõletik ja hooajalised haigused. Lapsed ja täiskasvanud, kes kasutavad soolaravi.

MyPlan
MyPlan veebirakendus on mõeldud erakasutajatele isikliku arengu, produktiivsuse ja tõhusaimate plaanide toetamiseks. Sobib karjääri juhtimiseks, professionaalseks arenguks, töö parandamiseks, igapäevaseks kasutamiseks.
Vaadake praegust süsteemi siit.

Soovitud testijad: nõustamisteenuse pakkujad, konsultandid, ettevõtjad ja kõrgtasemelised spetsialistid.

My Spotit
My Spotit on kiireim broneerimisplatvorm koosoleku- ja tööruumidele, mis vajab toote kasutajasõbralikkuse testimist.
Vaata rohkem siit.

Soovitud testijad: juhid, meeskonnajuhid.

Bill Of Material (BOM)
Bill Of Material on inseneridele mõeldud rakendus, mis lahendab tootmiseks vajalike ressursside arvutamise ja hindamise küsimuse. Tootmisressursside planeerimise rakendus peab olema klientidele arusaadav.
Vaata rohkem siit.

Soovitud testijad: insenerid, enamasti ka tootmisjuhid (metallitootmisettevõtetes), kes peavad tundma erinevaid materjale, mida tuleb konkreetse toote tootmiseks kasutada, ja teadma nendega kaasnevaid kulusid.

LabToWellness
LTW on laboriandmete visualiseerimise patsiendiportaal. Vaja oleks testida, et andmete sisestamine on võimalikult intuitiivne.
Lisateavet LabToWellnessi kohta leiate siit.

Soovitud testijad: patsiendid, kes on teinud vereanalüüse, meditsiinilisi mõõtmisi või vastanud küsimustikele ja peavad sisestama info võimalikult lihtsalt, et saada ilusad raportid.

Turnit
Veebirakendus bussipiletite ja lisandmoodulite broneerimiseks ja haldamiseks, reisipasside ostmiseks, vautšerite vaatamiseks ja kasutamiseks. Peab olema hästi mõistetav ja juurdepääsetavust testima.
Vaadake lähemalt siit.

Soovitud testijad: turismireisijad ja pendelrändajad

UX Challenge’i avalduste vormid: 

Ettevõtetele – esitamise tähtaeg möödunud ja põnevate UX väljakutsetega ettevõtted on leitud.

Lahendajatele – avalduse esitamise tähtaeg on möödunud ja lahendajad on leitud.

Testijatele/valideerijatele – avalduse esitamise tähtaeg on möödunud ja testijad on leitud.

Dokument lahendajatele (ENG)
Baasuuring (ettevõtetele) – täitmise tähtaeg möödunud
Privaatsuspoliitika
Ettevõtete hindamiskriteeriumid 

Projekti sotsiaalmeediakanalid: 

Veebisait 

LinkedIn

Facebook 

Twitter 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega