Accelerate Estonia plaanib sel aastal laiendada haaret nii Eestis kui välismaal

Kuidas möödus 2021. aasta Accelerate Estonia jaoks ja millised on selle aasta plaanid? Elis Tootsman ja Reili Lehis teevad väikse ülevaate olnust ning eesootavast. 

Eelmise aasta üks suurima mõjuga tegemistest oli kindlasti üleminek missioonipõhiste tiimide värbamisele. Pärast probleemide kaardistust sai selgeks, et põhimissioonideks saavad rohepööre ja vaimne tervis – mõlemas valdkonnas on omajagu teravaid väljakutseid ning Eesti võiks olla esirinnas nende innovatsioonis.

Tiimide värbamiseks tegime olulise ürituse “Minisummit & Office Hours”, kus pakkusime pretsedenditut ligipääsu meie avaliku sektori tipptegijatele. Maailma mõistes on see haruldane. Ideid esitlevad tiimid said kokku leppida kohtumisi avaliku sektori tippjuhtidega nii Eestist kui välismaalt ning inspireerivat vestlust juhtisid meie endine president Kersti Kaljulaid, Safi Bahcall ning Jennifer Schenker väljaandest “The Innovator”.

Kolme tegutsemisaastaga oleme kokku eksperimenteerinud 20 tiimiga. 2021. aastal osales programmis 12 tiimi, mis on kolm korda rohkem kui kolm aastat tagasi alustades. Näeme, et uute edulugude sünni järele on vajadus ja potentsiaal kasvanud.

Põgus numbriline ülevaade meie 2021. aastast:

Mida toob 2022. aasta? 

Alustasime aastat viie rohepöörde, kolme vaimse tervise ja kolme jokkeri tiimiga. Enamike tiimide tegevused oleme juba avalikustanud ja soovitame nende süsteemi painutavate eksperimentidega tutvuda meie kodulehel

Tahame, et meieni jõuaks veelgi hulljulgemad ja ambitsioonikamad ideed, seega ikka kõrgemale ja kaugemale. Seega plaanime vähemalt kahekordistada ideid, millest valida programmi sobivad tiimid. Selleks kujundame ka oma teenuseid ümber ja mitmekülgsema valikuga värbame märkimisväärselt rohkem ning erinevates ideefaasides olevaid tiime. Soovime maailmamuutvaid ideid ellu viima kindlasti ka rahvusvahelisi tiime – viime Eesti maailmakaardile tugeva testbed riigina ning lahendame eksperimenteerides põletavaid probleeme.

Sel aastal jätkame oma põhimissioonidega – rohepööre ja vaimne tervis – ning loomulikult jokkeriga, mis võib ootamatult pööraseid ideid eksperimenteerimiseks tuua. Loodame, et olukord lubab ka oma kogukonnaga päriselt kohtuda ja mõtteid vahetada.

Koos Riigikantselei Innotiimi ja EASiga kaardistame avaliku sektori probleeme, mis vajavad kiiret lahendamist. Loodame, et mõnigi tiim jõuab süsteemi muutma Accelerate Estoniasse.

Kokkuvõtteks on meie uue aasta plaanid: laiendame oma tiimi, laiendame teenuste pakette ning laiendame haaret nii Eestis kui välisturgudel!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega