AI arenguprogrammi raames toimub detsembris töötuba tehisintellekti rakendamise teemal

5. detsembril on tööstusettevõtted oodatud AI arenguprogrammi raames korraldatavasse töötuppa „Tehisintellekti rakendamine tööstusettevõtete müügi- ja kvaliteedi kontrollimise protsessides“.

Töötuppa on oodatud osalema tegutsevad tööstusettevõtted, kes on huvitatud oma müügi- ja kvaliteedi kontrollimise protsesse digitaalselt arendama ja tulevikus tehisintellekti rakendama. Teisalt on üritusele oodatud ka IT-ettevõtted, idufirmad, ülikoolide esindajad, kes pakuvad tööstusettevõtetele tuge tehisintellekti rakendamises neis protsessides. 

Töötuba keskendub kahele konkreetsele protsessile: müügiprotsess ning kvaliteedi kontrollimise protsess ning annab konkreetseid juhiseid, kuidas nendes protsessides tehisintellekti rakendada ja milliseid tegevusi eelnevalt teha. 

Müügiprotsessi puhul selgub:

  • Millised on müügiprotsessis tekkivad andmed?
  • Kuidas koguda andmeid struktureeritult, et neist midagi kasu ka oleks?
  • Kuidas neid hetkel kogutakse?
  • Kuidas kasutada müügiosakonna andmeid ära, et kasvatada müüki ja hoida kliente. 

Kvaliteedi kontrollimise protsessi arendamisel selgub: 

  • Kuidas andmeid koguda?
  • Millises osas tehisintellekt aitab kvaliteeti kontrollida ja kus on selle piirid kvaliteedikontrollis? 
  • Tüüpilise kvaliteedikontrolli projekti etapid
  • Andmete kogumise väljakutse (masinaehitus)

Mõlema protsessi arenduse kohta tuuakse konkreetseid näiteid Eesti tööstusettevõtetes rakendatud praktikate kohta.

Töötoa teine pool toetab konkreetselt osalevate tööstusettevõtete müügi- ja kvaliteedi kontrollimise protsessi arendamist, pakkudes teadmisi ja tuge. Selleks organiseeritakse kiirkohtumisi mentorite ja IT-ettevõtete, idufirmade ja ülikoolidega, kelle teadmised ning teenused toetavad tehisintellekti rakendamist neis protsessides. 

Pärast töötuba on tööstusettevõtetel võimalus saada ka mentortuge, et koostada esimene ideekavand tehisintellekti rakendamiseks oma ettevõtte protsessides. 

Töötuba toimub 5. detsembril kella 11.00–17.00 Tehnopolis (Teaduspargi 6/1, I korrus) saalis Saturn.

Küsimuste korral ja registreerumiseks kirjutage: anu.puusaag@tehnopol.ee.

Tehnopol koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga lõi käesoleva aasta alguses tehisintellekti (ingl k Artificial Intelligence ehk AI) arenguprogrammi, mille eesmärk on tõsta tööstus- ja andmemahukate ettevõtete võimet tõusta väärtusahelas kõrgemale. Loe lähemalt arenguprogrammi alguse kohta siit!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega