AI ideepäev – ettevõtete võimalus konsulteerida tehisintellekti valdkonna ekspertidega

AI ideepäev – ettevõtete võimalus konsulteerida tehisintellekti valdkonna ekspertidega

Maikuus ootab Tehnopolis ees käesoleva aasta viimane tehisintellekti arendustele ja toetustele suunatud töötuba, aga enne seda kutsume ettevõtteid, kes soovivad oma protsessidesse kaasata tehisintellekti, AI ideepäevale. Ideepäeval on võimalik valdkonna ekspertidega 1:1 kohtuda ja oma ideid valideerida. AI ideepäev toimub 28. märtsil.  

Tehnopol on toetanud tehisintellekti arendusprojekte juba kolm aastat. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt alustatud projekt sai alguse 2022. aasta talvel, mil toimus ka esimene töötuba (sel ajal arendusmaratoni nime all). Töötoa idee oli siis – ja on ka seni – tuua kokku ettevõtted, kes soovivad oma toote/teenuse arenduses või oma sisemistes protsessides rakendada tehisintellekti lahendust, et tõsta efektiivsust, vähendada kulu, olla kiirem, tõsta kvaliteeti.

Töötuppa esitatud projektiplaane hindab alati ekspertpaneel, kes annab oma hinnangu lahenduse, mõju, eelarve kasutuse, ajakava ja meeskonna osas, millest tekib projektide pingerida, mis on aluseks rahastusotsuste tegemisel. Kolme aasta jooksul on Tehnopol tehisintellekti projektidele jaganud välja üle miljoni euro. 

Igast toetatud projektist on valminud ka lühike video, et toetada tehisintellekti ideede ja rakenduste levikut Eestis. See peaks omakorda toetama eesmärki, et 75% Euroopa ettevõtetest kasutavad paari aasta pärast tehisintellekti. Tänane tase Eestis ametlike andmete põhjal on alles 8%, seega arenguruumi on. 

Tutvu Tehnopoli AI programmi pilootprojektidega ai.tehnopol.ee lehel. Sealt leiad nii tööstusettevõtete lahendusi protsesside efektiivistamisel kui ka huvitavaid toote/teenuse arendusi tehisintellekti abil.

Kui teema pakub sulle huvi ja ka sina tahaks oma ettevõttele tehisintellekti rakenduseks toetust, siis vaata lähemalt AI programmi infot.

AI ideepäev toimub 28. märtsil, päevakava ja registreerumine programmi lehel. AI ideepäeva eesmärk on anda ettevõtetele võimalus avastada, uurida ja valideerida tehisintellekti potentsiaali oma tööstusharudes ja ärides. See üritus on spetsiaalselt mõeldud ettevõtmistele, kes on oma tehisintellekti teekonna alguses.

Selle aasta viimane AI töötuba koos toetuse jagamisega toimub 2. ja 10. mail. Registreerumise avame aprillis. Viimases töötoas läheb jagamisele 300 000 eurot. 

Lisainfo: Anu Puusaag, anu.puusaag@tehnopol.ee.

Värskeimad videod AI töötoast rahastuse saanud projektidest (Rexplorer, Lightcode Photonics, Tarmetec & Flowbase):

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega