Ajujaht ootab äriideid 27. oktoobrini

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss ja ideede kiirendi, mis pakub ettevõtlusega alustamiseks intensiivset ja kõrgel tasemel arenguprogrammi, rahvusvahelise kogemusega mentorvõrgustikku ja rahastust idee elluviimiseks.

Ajujahi 13. hooaja kiirendiprogrammi saab kandideerida 27. oktoobrini Ajujahi veebilehel www.ajujaht.ee.

Igal aastal valib ettevõtjatest, investoritest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii üle Eesti välja 30 parimat äriideed, kes saavad võimaluse osaleda Ajujahi nelja kuu pikkuses intensiivses kiirendiprogrammis, mis annab teadmised ja tööriistad ettevõtlusega alustamiseks ja äriidee elluviimiseks.

Ajujaht ei ole „Ajujaht” ilma selle kõigi osadeta. Ajujahi tervikkogemus koosneb mentorlusest, kiirendist ja koolitusprogrammist, rahastusest, ligipääsust kontaktidele ja võrgustikule ning igakevadisest telesaatest, kus selgub konkursi võitja, kes viib koju 30 000 eurot auhinnaraha. Ajujahi kogu auhinnafond on tänavu 75 000 eurot ja see jaguneb kõigi kiirendiprogrammi läbinud äriideede vahel.

Ajujahile on oma äriideega oodatud kõik – nii noored kui kogenumad, õppivad kui töötavad kui ka need, kel juba ettevõtlusega tegelemise kogemus tagataskus olemas. Ajujahi kiirendiprogramm on disainitud igaühele mõeldes ja aitab nii sotsiaalseid probleeme lahendavaid tiime kui neid, kel kuklas idee uueks tehnoloogiaks.

Mentorlus

Ajujahi arenguprogrammis osalevad tiimid viiakse kokku rahvusvahelise kogemusega mentorite võrgustikuga, kes suunavad ja nõustavad meeskondasid terve arenguprogrammi vältel. Ajujahi mentorite hulka kuuluvad nii tuntud ettevõtjad, investorid, võrgustikuliikmed ja Ajujahi toetajate ja sponsorite tippeksperdid. Valikut Ajujahi mentoritest saab näha siit.

Kiirendi ja koolitused

Lisaks mentorlusele läbivad tiimid Ajujahi koolitus- ja arenguprogrammi, mis annab nii teadmise kui tööriistad kõigeks, mida on vaja enda ärimudeli loomiseks, selle läbimõtlemiseks ja edasi arendamiseks. Ajujahi selle hooajal arenguprogrammi koolituste teemad ja koolitajad on:

Ajujahi koolitused on sisukad ja hands-on – iga meeskond saab samaaegselt tegeleda enda äriideega, seda edasi arendada ja kuuldut kohe katsetada.

Rahastus äriidee elluviimiseks

Igal aastal jagab kõigi arenguprogrammi läbinud äriideede vahel välja 75 000 eurot. Ajujahi auhinnafondi panevad kokku programmi toetajad ja sponsorid. Ajujahi auhinnafondi ja jagamisele minevate eriauhindadega saab tutvuda siin.

Võrgustik ja kontaktid

Eesti suurima äriideede konkursina teeme järjepidevalt koostööd nii startup-võrgustiku, katusorganisatsioonide kui mitmete algatuste ja üritustega. Ajujahi arenguprogramm pakub kõigile meeskondadele võimalust soodsalt saada osa nii konverentsidest (Startup Day, Latitude59, Arctic15 jt), pitchimisüritustest kui muust.

Telesaade “Ajujaht”

Ajujahi arenguprogrammi ja kiirendiga käib kaasas ka telesaade, mis jälgib arenguprogrammi jooksul meeskondade arengut ja tutvustab osalevaid äriideid Eesti rahvale. Ajujahi telesaade ei ole vaid meelelahutus, vaid paneb tiimid sisuliselt proovile väljakutsetega, millega seisavad silmitsi kõik alustavad ettevõtjad. Eelmise hooaja saateid saab järele vaadata siin.

Ajujahi on ellu kutsunud EAS. Konkurssi rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Loe lisa Ajujahi veebilehelt www.ajujaht.ee.

Jälgi Ajujahti Facebookis ja Instagramis.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid