Aprillis koguneb Tallinnas ligi 700 mänguarenduse ettevõtete esindajat kogu maailmast

11. ja 12. aprillil toimub Kultuurikatlas seitsmes GameDev Days konverents, kus teiste hulgas esinevad mängu „Angry Birds“ loojad ettevõttest Rovio Entertainment ja „World of Tanks“ mänguarendajad ettevõttest Wargaming. Tutvu programmiga siin: https://gamedev.ee/schedule/

Mängutööstus on oma üle 100 miljardi dollarilise käibega jätnud ammu seljataha kinotööstuse ning saanud tänu nutitelefonidele mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute igapäevaelu osaks. Kahe päeva jooksul arutavad mänguarendajad kogu maailmast mängutööstuse viimaseid suundi, uusimaid tehnoloogiaid masinõppe ja kunstintellekti loomise valdkonnas, samuti jagatakse teistega oma edulugusid. Oodatud on nii valdkonna spetsialistid, kui ka teised huvilised: kunstnikud, progremmeerijad, psühholoogid, disainerid jne, kes mõtlevad uutest karjäärisuundadest ja koostöövõimalustest.

Üks kõige nimekamatest esinejatest konverentsil on vene kunstnik-animaator Max Kostenko, kes  on töötanud selliste filmide nagu „Fantastilised elukad ja kust neid leida“ (2016) ja „Monster truck“ (2017) tegelaskujude loomisel. Max jagab oma töökogemusi Hollywoodis ja räägib kassafilmide tegelaskujude arendamise põhimõtetest.

Samuti saabub Tallinnasse mängudisainer  ja Soome populaarse kõmmutamismängu „Quantum Break“ üks loojatest Greg Louden. Ta asutas 2017. aastal oma ettevõtte Convict Games, mis spetsialiseerub ebatavalise süžeega mängude loomisele. Gregi esinemine ongi pühendatud sellele, kuidas püstitada mängu narratiivi ja kirjutada stsenaariumi.

Vahetult mängude loomisega seotud teemade kõrval puudutavad paljud ettekanded ja arutelud mängutööstuse ärijuhtimise küsimusi. Nii näiteks kõneleb Rovio strateegiajuht Timo Rahkonen mängustuudiote ühinemisest ja kapitali ligimeelitamisest, Mikael Leinonen ettevõttest MyGamez paljastab aga Euroopa mängude eduka läbilöögi saladusi Hiina turul.

„Konverentsi „GameDev Days“ eesmärk on arendada ja viljeleda mängutööstust Eestis, teha üritus huvitavaks nii noortele mänguarendajatele, kes unistavad oma isiklike mängude loomisest, kui ka mängutööstusharu professionaalidele, kes on valmis oma kogemusi jagama ja uusi sidemeid looma,“ rääkis konverentsi peaorganisaator Marianna Krjakvina.

11. ja 12. aprillil on Kultuurikatlas avatud ka Game Village’i  projektide tasuta näitus, kus igaüks saab hinnata Eesti ja välismaiste meeskondade uusarendusi. Eksperdižürii ja konverentsi külastajad valivad välja võitjad, keda ootavad konverentsi partnerite kingitused.

Konverentsi „GameDev Days“ korraldab rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse Eesti haru (IGDA Estonia). Üritust toetavad ettevõtte Creative Mobile ja EL-i Regionaalarengu Fond.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid