Äriinfotehnoloogia tudengite meeskonnad pakuvad ettevõtetele tarkvara arendustöid

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) äriinfotehnoloogia õppekava otsib järgmiseks õppeaastaks ettevõtteid, kes soovivad tudengitele pakkuda tarkvara arendustööde meeskonnaprojekte. Ettevõttele annab see tarkvaralahendusi kasutades võimaluse lahendada kindla aja jooksul mõni probleem.

Äriinfotehnoloogia õppekava lektor Kristina Murtazini sõnul osalesid eelmisel aastal ettevõtete projektides edukalt viis meeskonda. „Meie tudengeid kaasasid SEB, Telia, Eesti Energia, BaitPartner OÜ ja Tautar OÜ,“ märkis Murtazin ja lisas, et ettevõtete tagasiside oli positiivne ning nad nägid tehtud töödes selget investeeringut tulevikku.

Näiteks SEB tegi koostöös TalTechi IT-tudengitega Rahapäevik 2.0, mille ülesandeks oli luua uus rahasäästmise lahendus, mis arvestab kliendi vajadustega ning aitab igapäevaselt parema raha kasutamise suunas. Selleks pidid üliõpilased analüüsima äriprotsessi, pakkuma välja parendatud protsesse ning analüüsima olemasoleva infosüsteemi tööd. Samuti tuli luua võimalikud väljundid kasutajaliideste, infosüsteemi ja andmebaaside disainiks ning programmeerimisülesanneteks. Telekommunikatsiooniettevõtte Telia tellimuseks oli aga andmekaardistuse projekt, mille eesmärgiks oli kaardistada kasutatavaid süsteeme ning läbi viia Telia infosüsteemide audit.

Kes tulevad ettevõttesse praktikale?

Ettevõtte praktikale suunduvad tudengimeeskonnad koosnevad kolmest kuni viiest hästi programmeerivast bakalaureusetudengist ja võimalusel ühest-kahest magistritudengist, kes on peamiselt projektijuhi rollis.

„Neile meeskondadele ootamegi ettevõtetelt reaalseid tööülesandeid ja eelkõige tarkvara arendusprojekte, kuhu iga bakalaureusetudeng panustab ühe semestri jooksul iga nädal vähemalt 16 tundi. Ettevõttepraktika läbimist toetab ka ülikooli tunniplaan,“ kommenteeris Murtazin. „Näen, et meeskondlikult korraldatud praktikal on tudeng väga motiveeritud ja neil silmad säravad! Ettevõttes töötades saavad nad lisaks professionaalsete oskuste arendamisele ka kogemuse meeskonnatöö organiseerimisest ning arendavad suhtlus- ja meeskonnatöö oskuseid. Nii et võidavad mõlemad pooled,“ selgitas õppejõud.

Ettevõttel on meeskonda valides võimalik küsida üliõpilaselt CV-d, motivatsioonikirja või paluda läbida sobivuse test. Üliõpilasi saab vajadusel võtta osalise ajaga ja ajutise töölepinguga ka tööle. Ettevõtte ülesanne on toetada ja juhendada praktikale tulnud meeskonda ning tagada tehnilised vahendid.

Lisainfo:

Kristina Murtazin

Tel: + 372 539 09035

E-mail: kristina.murtazin@taltech.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega