ASIA-CLEAN projekt jõudis edukalt finišisse

Hiljuti lõppes ASIA-CLEAN projekt, mille eesmärk oli saavutada sihtturupiirkonnas head ärikontaktid, pikaajaline areng ja koostöö ning turulepääs ja müük. Projekti perioodi vältel aitas Tehnopol rohetehnoloogia ettevõtetel siseneda Malaisia ja Hiina turgudele. Projekt on küll ametlikult läbi, ent eksporttegevus ja kontaktide loomine kestab edasi.

Projekti raames sõlmiti kuus kokkulepet, neli neist puudutavad Malaisiat ning kaks Põhja- ja Ida-Hiinat. Projekti tipphetkeks oli ettevõtte FuseBox toetamine Malaisa turule sisenemisel, tänu millele saavutas ettevõte oma esimese partnerlepingu sihtriigis. Soome ettevõtetest oli edukas Labmaster Ltd. 

Projekti tegevused hõlmasid ürituste korraldamist sihtturgude suunal, samuti said ettevõtted juhendamist ja tuge potentsiaalse sihtturu klientidega suhtlemisel ning ärivõrgustike loomisel. Mitmed teised Eesti ja Soome ettevõtted – Midifi OY, SKYCORP, EyeVi Technologies, GoSwift, Bercman Technologies, CITYNEL/Lumoflex, Flydog Solutions LLC, Bikeep – said häid kontakte tuleviku kokkulepete jaoks. 

ASIA-CLEAN projekt toetab Soome ning Eesti rohe- ja keskkonnatehnoloogia ettevõtteid ekspordil Aasiasse (peaasjalikult Hiinasse ja Malaisiasse). Projekti rahastab Euroopa Liidu Kesk-Läänemere programm (European Union’s Central Baltic Programme) ning seda viivad ellu Green Net Finland, Turu Teaduspark ja Tallinna Teaduspark Tehnopol. Projekt kestab aprillist 2019 kuni detsembrini 2021.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega