Connected Health klaster muudab innovatsiooni vaimse tervise valdkonnas kõigile ligipääsetavaks

Vaimse tervise probleemid on maailma vallutava pandeemia valguses senisest enam esiplaanile tõusnud ja kahjuks esineb neid probleeme üha enam ka noorte hulgas. Teisalt ei tohi unustada, et maailma elanikkond on vananemas ja järjest rohkem räägitakse ka eakate depressioonist ning eakaid kimbutavatest vaimse tervise muredest.

Vaimse tervise valdkonna esile tõstmiseks ja selles valdkonnas äriarenduse ning innovatsiooni toetamiseks, kutsub Connected Health klaster eksperte ja innovatsiooni eestvedajaid Mental Health Hubi, et klastri toel võimestada vaimse tervise ettevõtteid.

Mental Health Hubiga liitujatel on võimalik jagada omavahel kogemusi ning pakkuda tuge ja mentorlust varajase faasi iduettevõtetele ning uute algatuste loojatele. Klaster aitab leida võimalusi väärt ideede rahastamiseks (nt erinevad grandid, projektitoetused) ja ühtlasi toetatakse liikmeid kommunikatsiooniga. Korraldame liitujatele erinevaid töötube, seminare ja sündmusi.

Klastri Mental Health Hubiga liitumisest

Hub toob kokku innovatsiooni loojad, akadeemikud, tervishoiu teenuste pakkujad, tervisekindlustuse pakkujad ja ravimifirmad. Hubiga liitumiseks on mitu võimalust.

  • Liitudes Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol teenuslepinguga, on kättesaadavad kõik teenuslepinguga kaasnevad Tehnopoli äriteenused.
  • Liitudes lisaks Tehnopoli teenuslepingule ka Connected Health klastriga, on kättesaadavad kõik Tehnopoli äriteenused ja lisaks ka klastri liikmetele mõeldud teenused.
  • Võimalik on tulla ka toetajaliikmeks, mis tagab kuulumise kogukonda ja üritustel osalemise.

Lisaks toetab Connected Health klaster vaimse tervise suunda kommunikatsiooni ja info jagamisega koostöövõimalustest, partnerlusest, rahastusest, välisturgudest jne.

Hubi esimene üritus toimub 9. novembril

Mental Health Hubi esimene üritus toimub 9. novembril kell 14 Tehnopoli linnakus. Üritusest on võimalik osa saada ka üle veebi.

Üritusel arutame:

  • kuidas saab tehnoloogia toetada vaimset tervist;
  • kuidas teha teaduskoostööd, et tõenduspõhised lahendused jõuaksid turule;
  • milliste osapooltega tuleb koostööd teha, et loodud lahendused jõuaksid võimalikult paljudeni.

Üritusele saab end kirja panna Fientas.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhitav Connected Health klaster on Eesti suurim tervisetehnoloogia kogukond, mis koondab nii terviseteenuse osutajaid, tervisetehnoloogia ettevõtteid kui ka kõiki teisi valdkonna olulisi huvigruppe. Klastri abiga on võimalik teha siseriiklikke koostööprojekte ning eksportida tervisetehnoloogilisi lahendusi ka teistesse riikidesse. Klastri tegevusi kaasfinantseerib EAS.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega