Connected Health klaster sai TalTechi e-tervise häkatonilt uue liikme

Detsembri alguses toimus TalTech Tervishoiutehnoloogia õppekava neljas e-tervise häkaton, kus käivitati kuus uut digitervise meeskonnaprojekti. Kahe päeva jooksul töötasid 60 valdkonna spetsialisti ideede kallal, mis hõlmasid nii häälkäskluste rakendusi kui ka uusi lahendusi ravimite väljastamiseks.

Võidutööna valis žürii välja projekti KidSmile, mis tegeleb lapse arengu jälgimisega. Connected Health klastri juhi Piret Hirve sõnul näitas häkaton, et tervishoiu homne päev on paljulubav ning klastril kui Eesti suurimal tervisetehnoloogia kogukonnal on hea meel toetada võrsunud digilahendusi tervishoius ka edaspidi. „KidSmile’i meeskond said peaauhinnaks koha klastri ametliku liikmena. Samuti saavad nad edaspidi laiapõhjalist väljaõpet teistelt kogenud e-tervise valdkonna spetsialistidelt ja võimaluse tutvustada oma tööd rahvusvahelisel konverentsil,“ märkis Hirv.

Võidumeeskonna liige ja Põhja-Eesti Taastusravikeskuse füsioterapeut Anneli Lebert kirjeldas oma kogemust: “Häkaton oli suurepärane väljakutse. Pidime 48 tunni jooksul välja mõtlema tervishoiu probleemile digitaalse lahenduse ning kõik enda teadmised ja oskused mängu panema”. Lebert märkis, et üritusele andsid lisaväärtust haaravad loengud ning professionaalidest mentorid, kes jagasid konstruktiivset tagasisidet ning julgustasid suurelt mõtlema.

Koostööpartnerid andsid eriauhindadena välja meditsiiniõiguse konsultatsioonipaketi (NOVE advokaadibüroo), mille sai ravimimüüki arendav Brimedy. Teise eriauhinna võitis tervishoiutöötajate aega säästev häälkäskluste tarkvara HealthVoice, mille arendajad saavad 500€ ning võimaluse piloteerida oma teenust Ülemiste targas linnas.

Häkatoni jooksul said kõik osalejad mitmekülgset tuge tervishoiu- ja tehnoloogiaspetsialistidelt, kelle hulgas olid esindatud nii TalTechi e-tervise õppejõud kui ka mentorid organisatsioonidest nagu Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Connected Health klaster, Ülemiste linnak, NOVE advokaadibüroo, Helmes, Tervisemajanduse koda, Viveo Health ja Fundwise.

Tervishoiutehnoloogia on rahvusvaheline interdistsiplinaarne magistriprogramm, mis õpetab e-tervise innovatsiooni ja muutuste juhtimist. Õppekava kombineerib erinevad tervishoiu korraldust ja digitaliseerimist puudutavaid teemasid ning annab tudengitele palju vabadust, võimalusi ja kontakte oma õppeprotsessi ja karjääri edendamiseks. Õppekava vilistlased on käivitanud Eestis mitmeid e-tervise idufirmasid, sh Dermtest, Medikeep, Diagnostic Match, Recovery Companion.

Allikas: TalTechi koduleht

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega