Cross-Pitch üritus “BalticPlus” toob kokku startup´id ja tööstusettevõtted

23.novembril 2017 toimub Tallinna Teaduspargis Tehnopol tööstusettevõtteid ja startup´e kokkuviiv cross-pitch üritus “BalticPlus”, mille eesmärgiks on anda Eesti tööstusettevõtetele võimalus leida uusi ja innovatiivseid lahendusi oma igapäevase töö lihtsustamiseks ja seeläbi konkurentsivõime suurendamiseks.

„Tööstuse suurim väljakutse on nutikas tootmine ja digitaliseerimine. Uudsete lahenduste, nagu IoT, Big Data või tehisintellekti kasutuselevõtt tähendab neljandat revolutsiooni tööstuses  ja „BalticPlus“ pakubki Eesti tööstusettevõtetele võimaluse sellest osa saada,“ rääkis ürituse üks korraldajatest, Prototroni rahastu tegevjuht Jana Pavlenkova.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede sõnul tähendavad innovatiivsed lahendused ettevõtete jaoks eelkõige konkurentsivõime kasvatamist. “Kas selleks lahenduseks on tark kauba- ja infovahetust reaalajas hoidev laosüsteem, omavahel reaalajas suhtlevad tootmisseadmed või virtuaalreaalsuse kasutuselevõtt, on iga ettevõtte enda otsustada. Suures plaanis ei ole Tööstus 4.0 kasutamine aga asi iseenesest, vaid peab kaasa tooma Eesti tööstusettevõtete majandustulemuste parenemise. Kindlasti aitab see aga lahendada tööstussektori mitmeid probleeme, näiteks leevendada tööjõupuudust ja kasvatada lisandväärtust,” rääkis Reede.
Cross-pitch üritus “BalticPlus” on loodud rahvusvahelise koostööplatvormina, et tuua kokku töösturid ning startup´id ja insenerid, kes sooviksid lahendusi pakkuda. Peamiselt otsitakse toormaterjalide protsesside digitaliseerimise ja robotiseerimise lahendusi; võimalusi ohutuse ja keskkonnameetmete seire tõhustamiseks ja olemasolevate andmete nutikamaks ja tulemuslikumaks kasutamiseks.

Päev kulmineerub ideede pitchimisega, kus tööstus- ja äriekspertidest koosnev žürii valib parima lahenduse. Nii Prototron kui EIT RawMaterials on välja pannud mitmeid auhindu.

Cross-pitch üritus “BalticPlus” toimub 23. novembril algusega kell 10:00 Tehnopol Startup Inkubaatoris, aadressil Mäealuse 2/1, Tallinn.

Üritust korraldavad EIT RawMaterials ja prototüüpimise rahastu Prototron.

REGISTREERUMINE:

https://www.lyyti.fi/reg/BALTICPLUS_CrossPitching_3460/en

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid