Eesti ettevõte Babash mitmekesistab Läti ürituskorralduse maastikku

Tehnopol osaleb Northbound Scaleups (NBSCALE) ühisprojektis, mille eesmärgiks on aidata ettevõtetel uutele turgudele laieneda. Eesti ürituskorralduse ettevõte Babash käis NBSCALE’i raames Lätis, kus kohtuti võimalike koostööpartneritega, et oma tegevust laiendada.

Ettevõtte asutaja Andrei Stepin ütles, et kohtumised läksid hästi. „Saime kokku paljude ürituste korraldajate ja ööklubide omanikega, kellega oleme tänaseks ka koostööd alustanud ning esimesed üritused on Lätis juba toimumas,“ ütles Stepin. Kohtuti ka Läti müügiinimesega, kes igapäevaselt antud turul korraldajatega suhtleb ja platvormi tutvustab. „Personaalne lähenemine on alati meie jaoks väga tähtis olnud, seega antud reis oli suureks abiks Läti turule sisenemisel,“ lisas Stepin.

Läti on Babashi jaoks alati olnud esimene turg, kuhu laieneda, kuna sarnaneb paljuski Eesti turuga – suuruse, geograafilise asukoha ja ka juriidika poolest. Andrei Stepin rääkis, et nad teevad koostööd ka ühe Läti kuulsaima DJ-ga, kes neid õigete inimestega kokku viib ja nende tööd veidi lihtsustab. Oluliseks boonuseks on seegi, et Lätti on võimalik vajadusel kiiresti kohale minna, kui on midagi väga pakilist või tarvis kellegagi kohtuda.

Stepini sõnul on Läti üritusmaastikul konkurente vähem kui näiteks Eestis. „Kui meil on ürituskorralduseks mõeldud platvorme umbes 15 ringis, siis Lätis on see number alla 10. See teeb meie töö mõnevõrra lihtsamaks, kuid usalduse võitmine võtab siiski aega,“ tunnistas Stepin.

Babash erineb teistest oma lähenemise poolest – nad on alati proovinud kõigi ürituskorraldajatega väga personaalselt suhelda ja kui kliendil on küsimusi, siis ta võib ettevõttega 24/7 julgelt ühendust võtta. Sama lähenemist rakendavad nad ka Lätis.

Kuna Babashi platvorm on loodud nii, et see sobib kasutamiseks ükskõik kus, siis väga palju pole nad pidanud Läti turu jaoks kohandusi tegema. Suurimaks täienduseks on olnud läti keele lisamine, et platvorm oleks kasutajasõbralik nii korraldajale kui lõppkliendile, kes pileteid ostab või laudu broneerib.

2023. aasta on Babashi jaoks kokkuvõttes olnud väga edukas – peaaegu igas kuus on saavutatud mingisugune rekord. Olgu selleks käiberekord, külastajate rekord või korraldajate rekord. „Plaan on samal lainel jätakata ja seda mitte ainult Eesti turul, vaid nüüd juba ka Lätis,“ ütles Andrei Stepin.

Northbound Scaleups (NBSCALE) on Tehnopoli, Turu Teaduspargi (Soome) ja Movexumi (Rootsi) ühisprojekt, mille eesmärk on aidata ettevõtetel uutele turgudele laieneda.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega