Eesti idufirma Bikeep avas San Franciscos uuendusliku rattaparkla

Agaralt USA läänerannikul laienev Startup Inkubaatori programmi lõpetanud Eesti iduettevõte Bikeep avas uuendusliku rattaparkla San Francisco ühe suurima spordiklubi Fitness SF ees, kirjutab Eesti suurim tehnikaportaal geenius.ee. Uus parkla töötab päikesepaneelist saadava energia toitel ja kasutab rataste lukustamiseks ja avamiseks triipkoodi.

Firma äriarenduse juht Mart Laul ütles Geeniusele, et uue parklaga lisandus uut tüüpi võimalus parkimiseks seniste võimaluste kõrvale. “Hetkel on võimalik parkida ka mobiiltelefoniga (kõne ja varsti ka äpp) ja RFID/NFC kaardiga. Eestis näiteks meil kasutusel Tallinna Ühiskaart ja SF-is Clipper Card,” rääkis Laul. Tema sõnul lisandus nüüd uus võimalus triipkoodiga ratta parkimiseks, kuna Fitness SF kasutab triipkoode ka enda jõusaalis. Tänu sellele on spordiklubi klientidel mugav sama kaardiga kohe parkida.

Bikeepi rattaparkla lukustab ratta läbi raami ja esiratta terastoruga, mis muudab ratta varguse sisuliselt võimatuks. Lisaks on võimalus parklas elektriratast laadida. Firma teatel pole Bikeepi parklatest kunagi ühtki ratast varastatud.

Äsja avatud rattaparkla näol on tegu Bikeepi kolmanda asukohaga San Francisco lahe piirkonnas. Maikuu jooksul on plaanis firmal avada veel kolm rattaparklat, millest kõige tähtsam on San Francisco 16. tänaval asuva Bay Area Rapid Transit (BART) kiirraudtee parkla.

Bikeepi nutikad jalgrattaparklad asuvad ka Teaduspargi Tehnopol linnakus.

(allikas: geenius.ee; autor: Hans Lõugas; foto: Bikeep)

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega