Eesti ja Soome tervishoiusektorid ühendavad jõud innovatsiooni nimel

Eesti ja Soome tervishoiusektorid ühendavad jõud innovatsiooni nimel

Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkond korraldas sündmuse Soome saatkonnas, mis oli märgilise tähtsusega, kuna pani aluse põnevale koostööle Eesti ja Soome tervishoiusektorite vahel.

Tehnopol koostöös Soome suursaatkonnaga Tallinnas, Health Incubator Helsinki, Business Helsinki, Invest in Estonia ja EASi ja KredExi ühendasutusega korraldas esimese kohtumise, mis keskendus Eesti-Soome koostööle tervishoiusektoris. Sündmus tõi kokku osalisi mõlemast riigist – iduettevõtteid, avaliku ja erasektori esindajaid, haiglaid, farmaatsiaettevõtteid, biotehnoloogiafirmasid, investoreid jpt.

Esitleti nii Eesti kui Soome terviseinnovatsiooni projekte, nende edusamme ja tulevikuplaane. Sündmuse avas Soome suursaadik Eestis hr Vesa Vasara, Eesti poolt tervitas kohalviibijaid sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Jukka Lahesmaa Soome Sotsiaalministeeriumist andis ülevaate Soome eesmärkidest ja fookusest tervishoiusektoris. Karl Henrik Peterson Tervisekassast rääkis Eesti unikaalsest lähenemisest ning tegevuste ja projektide loetelust.

Iduettevõtteid, kes soovisid oma lahendusi esitleda, oli mõlemast riigist väga palju. Nimekirjast valiti vastavalt osalejate tagasisidele neli ettevõtet: Dermtest ja Gelatex Eestist, MedicubeX ja Verso Vision Soomest.

Suur tänu kõigile osalejatele ja esinejatele. Sündmus oli edukas ning loodame peagi korraldada ka jätkusündmuse, et tugevdada tervishoiuinnovatsiooni koostööd Eesti ja Soome vahel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega