Eesti küberturbe idufirma ostis konkurendi

Eesti küberturbe idufirma WebARX ostis konkurendi ettevõtte ning sellega ühe maailma populaarsema WordPress sisuhaldussüsteemi turvaaukude kohta infot koondava andmebaasi.

WebARX on Eesti küberturbe start-up, kelle tehnoloogia tuvastab haavatavusi veebilehe arenduses kasutatud komponentides. Näiteks võib tuua sisuhaldusüsteemi WordPress ja selles kasutatud tuhanded funktsionaalsust laiendavad pluginad ja kujundused. Peale haavatavuse tuvastamist paigaldab eestlaste loodud tarkvara automaatselt veebilehele turvareeglid. See hoiab ära võimalikud rünnakud ning annab arendajale aega uuenduste läbiviimiseks.

Pandeemiast sõltumata kasvatas ettevõte 2020. aastal oma igakuist korduvat tulu enam kui 119%, kaasas investeeringu, kahekordistas meeskonna ning kasvas 25 000 kasutajani.

WebARX-i igapäevase töö osaks on järjepidev uute haavatavuste tuvastamine ja analüüsimine. Maailma ühe populaarsema haavatavuste andmebaasi ostmine tugevdab ettevõtte konkurentsieeliseid turul ning avab koostöövõimalused ostetud ettevõtte olemasolevate suurklientidega.

“Mul on ääretult hea meel, et suutsime leida niivõrd hästi sobiva täienduse oma tooteportfooliosse. Meie (asutajate) sarnased vaated ning pühendus valdkonna arengule muutis tehingu väga sujuvaks. Tahan tänada WebARXi ja Threatpressi meeskonda, kelle pühenduvus ja aastatepikkune töö on tänaseks aidanud miljonite veebilehtede omanikke. Olen isiklikult väga põnevil tuleva aasta suhtes”, ütles WebARX asutaja Oliver Sild.

Threatpress on 2015. aastal asutatud ettevõte, mis tegeleb tarkvara haavatavuste tuvastamise ja turbe alase konsultatsiooni teenuse osutamisega. Ettevõte pakub teenuseid mitmetele pluginaid arendavatele ettevõtetele ning on oma populaarse andmebaasi kaudu aidanud kaasa miljonite veebilehtede turvalisuse parendamisele.

ThreatPressi kogemus ning loodud tarkvara pakub tugevat lisandväärtust WebARX’i olemasolevatele klientidele. Tehing tekitab uusi võimalusi, pakub konkurentsieelist ning seeläbi aitab muuta kõiki WordPress platvormil arendatud veebilehti turvalisemaks.

“Mul on hea meel, et ThreatPress’il on WebARX’i osana võimalik saada hoogu juurde. Usun, et meie aastate pikkuse töö väärtus saab mitmekordistatud ning lisab veelgi suuremat väärtust WordPressi ökosüsteemile. Loodan, et see partnerlus viib WebARX’i teenused kõrgemale tasemele ning koos loome turule uue standardi,” sõnas Darius Sveikauskas, ThreatPress asutaja.

ThreatPress andmebaas jääb avatud infoallikaks WordPress sisuhaldusüsteemi, selle pluginate ja teemade haavatavustest teavitamiseks. Lisaks on arendajatel võimalik kasutada API liidest, mis laseb neil andmebaasi oma teenuste ja tööriistadega siduda.

WordPress on maailma populaarseim sisuhaldussüsteem, mis hoiab töös ligi 40% veebis olevatest veebilehtedest.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid