Eesti spetsialistid hakkavad maailma humanitaarkriise lahendama

9.-11. juunil toimub Tallinnas Teaduspargi Tehnopol ja Garage48 eestvedamisel arendusnädalavahetus ehk häkaton pealkirjaga “Tech for Humanity“, mida korraldatakse koostöös Eesti Välisministeeriumi ja ÜRO erinevate allorganisatsioonidega. Ürituse eesmärgiks on otsida innovaatilisi lahendusi humanitaarkriiside abistamiseks ja ennetamiseks maailma kriisipiirkondades. Osalema on oodatud programmeerijad, disainerid, turundajad ning valdkonna eksperdid, kes soovivad anda oma panuse humanitaarkriisides esinevate väljakutsete lahendamiseks.

Arendusnädalavahetus “Tech for Humanity” otsib tehnoloogia uudseid rakendusviise kolmel suunal: pagulaskriisi, looduskatastroofide ja arengumaade abistamine. ÜRO andmetel oli 2016. aastal maailmas rohkem sõja või poliitilise surve tõttu kodust lahkuma sunnitud inimesi kui Teise maailmasõja järel kokku – 65 miljonit inimest*. Kümnete miljonite elusid üle maailma mõjutavad looduskatastroofid ning nälg. Seejuures on info ja tehnoloogia kasutamine sama oluline kui esmane toidu-, joogi- ja meditsiiniabi.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul luuakse üritusega Eesti ettevõtlikele inimestele suurepärane võimalus kohalike tehnoloogiate maailma viimiseks: “Ootame üritusega liituma ligi 100 panustajat. Esimeses etapis arendavad meeskonnad toote või teenuse prototüübi, mida on võimalik ÜRO allorganisatsioonidele nagu Global Humanitarian Lab (GHL) ja Rahvusvaheline Punane Rist (ICRC) tutvustada. Edasi näeme nende toodete või teenuste tootearenduse jätkumist läbi koostöö GHL´ga või ICRC´ga ning parimate lahenduste jõudmist kriisipiirkondades reaalsesse kasutusse“.

Teaduspark Tehnopol on ka varasemalt koostöös Eesti Välisministeeriumiga viinud läbi projekti Eestis arendatud toodete ja teenuste vahendamiseks humanitaarkriisi valdkonnas ÜRO allorganisatsioonide juurde, ICRC-sse ja GHL-i. Tänaseks on vahendatud 10 koostööprojekti, mis on hetkel arendus- ja testimisfaasis.

Rahvusvaline Punane Rist ja Global Humanitarian Lab puutuvad oma igapäevatöös kokku arvukate probleemidega: paremaid lahendusi on vaja nii ressursside kui logistika korralduses, et abi jõuaks kiiresti nendeni, kes seda kõige rohkem vajavad; infovahetuses nii organisatsioonide kui ka abivajajate vahel; jätkusuutlikus hariduse ja psühholoogilise toe pakkumises kodust põgenema sunnitud inimestele.

“Tech for Humanity” häkatonile on oodatud kõik, kes soovivad ÜRO ekspertide toel neile probleemidele luua uudseid tehnoloogilisi lahendusi. Projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

 

Info ja registreerumine: http://garage48.org/events/garage48-tech-for-humanity

Ürituse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/294400201012205/

 

*https://www.un.org/press/en/2016/ga11870.doc.htm

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega