Eesti tööstusettevõtted soovivad muutuda digilahenduste abil efektiivsemaks

8. novembril korraldas Teaduspark Tehnopol koostöös EASiga Instrutec’i raames Tark Tööstus ideepäeva, kus erinevad Eesti tööstusettevõtted otsisid lahendusi, kuidas ettevõtte tööd efektiivsemaks muuta või toodet parendada.

„Eesti innovaatilised tööstusettevõtted on ammu mõistnud, et nutikate lahenduste abil on võimalik saavutada konkurentsieelis ning paljudes protsessides ka efektiivsuse tõus. Sageli näib uue lahenduse väljatöötamine alguses meeletult keeruline ning seetõttu lükatakse seda edasi. Meie pakumegi võimalust oma vajadusega n-ö välja tulla ning kaasata lahenduse väljatöötamisse nii neid ettevõtte töötajaid, kes igapäevaselt nende konkreetsete teemadega ei tegele, väliseid osapooli kui ka tipptasemel mentoreid,“ ütles Teaduspargi Tehnopol innovatsioonijuht Kadi Villers.

Ideepäeva eesmärk on leida erinevaid lahendusi Eesti tööstusettevõtete vajadustele, pannes selleks kokku erinevate kompetentsidega inimesi ning aidata ettevõtetel jõuda kiiremini soovitud tulemuseni.

Ideepäevale järgneb juba 21.-23. novembrini toimuv arendusnädalavahetus, kus esialgsetest ideedest töötatakse välja esmased prototüübid.

Innovatiivseid lahendusi otsiti järgmistele probleemidele:

Elektrilevi – Kuidas vähendada elektrivõrgus lubatud pingehäirete mõju tundlikele tööstusseadmetele?

Raasiku Elekter – Kuidas lahendada ühe tarkvaraga tootmisprotsesside, laoseisu-  ja tööajaarvestus, kui tootmisel on kolm erinevat osakonda ja suunda?

Fein-Elast Estonia – Kuidas lahendada 24/7 tööaja arvestus, võttes arvesse tootmisprotsessi keerulisi nüansse ning paindlikkust tööaja ning -koha osas?

Ericsson Eesti – Kuidas digitaliseerida ja automatiseerida tootevigade leidmise ja nende parandamise protsessi, mis täna on aeganõudev käsitöö?

Incap Electronics Estonia – Kuidas optimeerida tööjõu ja puuduolevate kompetentside jagamist tööstusettevõtete vahel?

Palmse Mehaanikakoda – Kuidas korraldada metsa väljavedu keerulistes tingimustes keskkonda ja kohalikke elanikke säästvalt?

Operail – Kuidas monitoorida ja analüüsida veduri töösõlmede parameetreid ning arendada kaubarongide veduritele kaasaegne veduri pardasüsteem?

Eesti Raudtee – Kuidas digitaliseerida liiklusgraafikute ja sõiduplaanide koostamist, mis täna tehakse käsitsi Excelis ja AutoCAD-is?

Lisainfo leiad aadressil www.tehnopol.ee/tarktoostus. Vaata ka Facebook üritust siit.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid