Eestist pärit tarkvara lahendab krüptoraha olulise probleemi

Eesti ettevõte ja Teaduspargi Tehnopol klient Ignite OÜ arendab uut krüptoraha, mille käigus lahendatakse DAG-ahelal baseeruvate krüptovaluutade kasutajaid seni vaevanud probleem. Lahendusel on potentsiaal saada nii uute kui ka olemasolevate krüptorahade osaks.

Maailmas on enam kui 800 erinevat krüptovaluutat ning neid tekib pidevalt juurde. Raha saatmisel peab inimene tavaliselt maksma platvormi omanikule vahendustasu. „Seda olukorda võib võrrelda turuga, kus inimesed vahetavad omavahel erinevaid kaupu ning annavad turuomanikule iga tehingu pealt koheselt tasu tema nõutud valuutas. Seega peavad kauplejad pidevalt valuutat juurde vahetama, et turuomanik lubaks kaubavahetusel jätkuda,“ selgitas Ignite OÜ juhataja Dea Oja. Eesti tarkvaraarendaja loodav lahendus muudab DAG-ahelal baseeruvate krüptorahade vahendustasude maksmise aga automaatseks. See tähendab, et mitme krüptoraha digitaalses rahakotis hoidmise asemel võib nüüd piirduda ühega. Selline lahendus on maailmas esmakordne.

Eesti tuntuima krüptorahanduse eksperdi Asse Sauga sõnul on krüptorahade puhul vahendustasude roll võidelda spämmülekannete vastu ning tekitada platvormi turvalisuse eest hoolitsevatele osapooltele majanduslik motivatsioon. “Vahendustasud aga saavad suuremaks takistuseks juhul, kui olemasolevat platvormi soovitakse kasutada alusplatvormina uue digitaalse vara või krüptoraha loomiseks. Takistuseks on see, et kui ülekandeid tehakse selle uue varaga siis ülekandetasusid arvestatakse endiselt platvormi originaalrahas ning see seab suured tehnilised väljakutsed kogu lahendusele,” avas Sauga tagamaid. Just seda probleemi Ignite oma tarkvaraga adresseeribki. Ülekandetasude automatiseerimise toode on disainitud avatud koodiga ja välised arendajad saavad seda testida, täiendada ning oma süsteemidesse integreerida. “Tulevikus lihtsustab see lahendus oluliselt DAG-ahelatel põhinevate platvormide kasutamist ja nende peale uute varaklasside loomist,” võttis Sauga kokku.

Oja sõnul sünnib uudne lahendus seoses uue krüptoraha, Dagcoini arendamisega. Sarnaselt Dagcoinile tuleb automaatne vahendustasude lahendus Byteball’i platvormile, mis kasutab DAG-ahelat. Võrreldes plokiahelal baseeruva süsteemiga, mida kasutab näiteks Bitcoin, on DAG-ahelale toetuvad tehingud kiiremad, väiksema vahendustasuga ning neid saab teha korraga rohkem. Uudsel vahendustasude automatiseerimisel näeb perspektiivi ka Byteball’i platvormi looja Anthony Churyumov, kelle sõnul on arendusmeeskond teinud muljetavaldavat tööd.

Dagcoin OÜ-le arendatav Dagcoin lansseeritakse selle aasta oktoobris. Krüptoraha arendamine ja uute funktsionaalsuste lisamine jätkub aga ka peale lansseerimist.

Rakendust sisaldava digitaalse rahakoti saab alla laadida siit: https://dagcoin.org

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid