Eestlaste arendatud lahendus aitab infarkti ennetada

Tehnopol Startup Inkubaatorist tuule tiibadesse saanud Eesti startupid SprayPrinter, ChatCreate ja Transformative.ai on tänaseks kanda kinnitanud ka USA turul.

„Tehnopol  Startup Inkubaatori eesmärk on aidata noortel tehnoloogiapõhistel startup ettevõtetel jõuda stabiilse käibeni või esmase erainvesteeringuni. Selle nimel töötame aastas ligi 60 ettevõttega, kellest 60% on edukad. Sellel korral on meil au edukalt lõpetada koostöö SprayPrinter´i, Transformative.ai ja ChatCreate´iga. Kokku kaasasid need kolm ettevõtet ligi 800 000€ ulatuses esmainvesteeringuid ning on nüüd edukalt laienemas rahvusvahelistele turgudele,“ selgitas Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

Transformative.ai on tervisetehnoloogia startup, mis kasutab andmeanalüütikat ja tehisintellekti, et luua uudseid ravi- ja ennetamislahendusi meditsiinis. Näiteks arendab ettevõte mudelit inimese südame seiskumise ennetamiseks, mida testitakse täna haiglates nii Eestis kui Suurbritannias. Tulevikus saab lahendusest näiteks nutikella osa, mis võimaldab südame seiskumist ette prognoosida ning seeläbi tõsta oluliselt tõenäosust meditsiinilise abi õigeaegse sekkumise abil halvimat ära hoida.

„Tehnopoli inkubaatoris oleku aeg oli meile igati teguderohke – meie meeskonna suurus kahekordistus, viisime läbi eduka rahastusvooru ning leidsime kaks uut partnerit. 2018. aastal on meeskonda veel lisandunud kaks töötajat Londonis ning oleme loonud baasi New Yorgis. Tehnopol oli meie startupi esimene tõeline kodu ja seal oldud aja jooksul lõime kontakte kohaliku startup kogukonnaga ning leidsime ka kogenud investor-nõustaja,“ rääkis ettevõtte üks asutaja Marek Sirendi.

ChatCreate arendab tehisintelligenti, mis asendab inimesed kliendisuhtluses ja klienditeeninduses, hoides kokku oluliselt aega ja pakkudes kvaliteetsed klienditeeninduskogemust. ChatCreate juhi Jorma Jürisaare sõnul on inkubaatorist kasu just eelkõige varajases faasis, sest alles siis saab selgeks, mida tehnoloogiastartupi tegemine päriselt tähendab. „Saime oma ideed valideerida ja rohkem skaleeritavaks muuta. Tekkis esimene kontakt n-ö „päris maailmaga,““ ütles Jürisaar.

SprayPrinter arendab riistvara ja tarkvara, mis võimaldab igal inimesel kujundada ja värvida vabalt valitud pindasid värviprinteri abil. Täna keskenduvad nad peamiselt äriklientidele ning on võtnud sihiks suurte majade dekoreerimise.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid