Eestlaste arendatud päikesekatused vallutavad Euroopat!

Tehnopoli rohetehnoloogia portfelli kuuluva Roofit Solar Energy jaoks on käesolev aasta toonud kaasa mitmeid mainekaid auhindu ja tähelepanu nii Eestist kui mujalt Euroopast ning juba sel suvel laienetakse paigaldamisega Skandinaaviasse.

Jaanuarikuus pälvisid nad keskkonnaministeeriumi poolt välja antava auhinna “Keskkonnasõbralik toode 2018”, Start Up Energy Transition (SET) Award 2019 konkursil jõuti 15 finalisti hulka (kategooria: madala süsiniku-jalajäljega energiatootmine) ning Roofit.solar sai võimaluse esineda ka Varssavis toimunud rahvusvahelisel idufirmade konverentsil Wolves Summit, mis on omataolistest üks suurimaid (450 kandideeriijat 80st eri riigist). Konverentsil keskenduti sel korral tehnoloogiatele, mis aitavad kaasa maailma puhtamaks muutmisele. Roofit.solar pääses ainukesena Eestist esinema Wolves Summiti pealavale. (allikas: ajakiri Jälg)

Lisaks jäi Roofit.solar konkursil silma rahvusvahelisele keskkonnainnovatsiooni vedavale katusorganisatsioonile Innoenergy ning sai otsepääsme Kesk- ja Ida-Euroopa suurima idufirmade konkursi PowerUp! Eesti finaali, mida korraldab Teaduspark Tehnopol Innoenergy Eesti esindajana. Konkursi peaauhinnaks on 150 000 €, mille eelmisel aastal tõi koju Tehnopolis kasvav rohetehnoloogia ettevõte Zubax Technologies, nii et hoiame omadele pöidlaid ka sel aastal!

Roofit.solar on välja töötanud maailmas ainulaadse katusekattematerjali, mis näeb välja nagu tavaline plekk-katus ning suudab toota elektrit sama efektiivselt kui tavapärased päikesepaneelid. 2016. aastast tegutseva ettevõtte ainulaadsed päikesekatused suudavad edukalt konkureerida maailma parimatega nagu näiteks Tesla „solar roof“ süsteemiga nii hinna, tarneaja kui ka paigalduse kiiruse osas.

Lisainfot Roofit.solari kohta leiad siit: https://roofit.solar/

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid