Eestlaste idufirma Thinnect kaasas 1,7-miljonilise investeeringu

Eestlaste asutatud ja nii Silicon Valleys kui Tallinnas Teaduspargis Tehnopol tegutsev idufirma Thinnect kaasas senistelt ja uutelt investoritelt 1,7 miljoni dollari suuruse investeeringu, kirjutab Postimehe tehnikaportaal

Uute investorite seas on Silicon Valley mainekalt ingelinvestorite ühenduselt Band of Angels, lisaks panustas ettevõttesse taas senine investor Smartcap, teatas ettevõte.

Thinnect kutsuti Silicon Valleys asuvasse ärikiirendisse Plug and Play Technology Center juba 2015. sasta augustis.

Ettevõtte asutaja ja juhi Jürgo Predeni sõnul pakub Thinnect pilvepõhiseid asjade interneti lahendusi ärihoonetele ja nutilinnadele.

Thinnecti arendatav tehnoloogia põhineb Tallinna Tehnikaülikooli proaktiivtehnoloogia teaduslaboris saadud teadustulemustel. Asjade omavahel suhtlema panemiseks kasutatakse raadiosagedusi, täpsemalt 2,4 GHz sagedusala. Ettevõtte loodud tarkvara abil saab omavahel ühendada sisuliselt kõike – alates koduvalgustitest ja külmkappidest ning lõpetades tänavavalgustuslampideni.

Thinnecti esimene litsentseerimispartner oli Eesti ettevõte Cityntel, mis pakub targa tänavavalgustuse lahendusi mitmes riigis.

Thinnecti äriarendus toimub Silicon Valleys ning tehnoloogiaarendus Tallinnas Teaduspargis Tehnopol.

 

(allikas: tehnika.postimees.ee; autor: Aivar Pau; foto: thinnect.com)

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega