Ektaco: 30 aastat startupilikku mõtteviisi

Sellel kevadel juba 30. tegevusaastat tähistav edukas kassa- ja läbipääsusüsteemide arendaja Ektaco kasvas möödunud aastal 30%. Edu on toonud kliendikeskne arendus ja eksportturgudele laienemine.

„Ektaco asutati 30 aastat tagasi omaaegse startup’ina, mille investorid tulid Soomest ja sihid oli oma aja kohta suure riski ning ambitsiooniga. Ettevõte alustas Eestis personaalarvutite tootmist ja müüs neid Soome koolidele,“ meenutab Ektaco juhatuse esimees Kaido Jelle.

Jelle sõnul lisandus personaalarvutitele üsna kiirelt ka kassasüsteemide riist- ja tarkvara arendus, mis on ettevõtte üks põhitegevusi tänaseni. „Paljudel on seda täna keeruline ette kujutada, aga  tõime sisuliselt arvelaua kõrval poodidesse ja baaridesse klienditeenindajatele mõeldud spetsiaalklaviatuurid, magnetkaardlugejad kliendikaartide registreerimiseks ning kliendiekraanid ostusumma kuvamiseks,“ rääkis Jelle Ektaco algusaegadest.

Täna kasutab Eestis üle 1500 restorani, kaupluse ning meelelahutuskeskuse Ektaco väljaarendatud neljanda põlvkonna laia funktsionaalsusega töökindlat CompuCash kassasüsteemi. Turul on juba ka viienda põlvkonna mobiilne kassa ja veebipõhine kontoriprogramm. Ektaco tooteperekond on kanda kinnitanud ka mitmetel välisturgudel.

Teaduspargi Tehnopol juhatuse liikme Indrek Orava sõnul on Ektaco tõestanud, et ka traditsioonilise ärimudeliga ettevõte võib startuppidele omast agiilset arendust kasutades töötada välja uutele vajadustele vastavaid lahendusi ning  leida uusi võimalusi kiireks kasvuks. „Ektaco on üks esimesi ettevõtteid tänases teaduspargis ning mul on hea meel näha, et nad on oma valdkonna liidrid ka tänapäeval,“ ütles Tehnopoli juht. Möödunud reedel istutati linnakusse pikaaegse kliendi Ektaco 30. aasta sünnipäeva puhul ühiselt pooppuu, mis kevadel pakub silmailu valgete õite ja sügisel punaste marjadega.

Ektaco juhatuse liikme Külle Tärnovi sõnul on Ektaco järgmise 10 aasta siht kasvada oluliselt suuremaks, kasvatada toodete müüki Eestis ja välisturgudel ning täiendada tooteportfelli mõne uue tootega. „Oleme võtnud fookuse skaleeritavatele toodetele ning selgetele segmentidele, kasutame tootearenduses kliendikeskset lähenemist ja disainmõtlemise võimalusi. Tugeva fookuse hoidmiseks oleme müünud automaatika äriüksuse ning tulevikus otsime võimalusi ka ise teiste ettevõtete omandamise kaudu enda turuosa suurendada,“ selgitas Tärnov.

Lisaks kassasüsteemile on Ektaco tooteportfellis ka tootmise digitaliseerimist toetav tööajaarvestuse lahendus ning teiste lahendustega integreeritav läbipääsusüsteem.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid