Elering toob Prototroni andmeanalüüsi kompetentsi

Maikuus liitus prototüüpimise rahastuga Prototron Eesti energiasüsteemihaldur Elering. Sellega suurenes märkimisväärselt Prototroni kompetents andmevahetuse ja energiasektori BigData valdkonnas.

„Tarkvõrk ja sellega seotud andmeallikate ja turuosaliste vahelise andmete vahetuse arendamine pakub ettevõtetele uusi ärivõimalusi. Prototroni meeskondadele pakume energiaandmete vahetamise platvormi Estfeed, kus saab uusi ja nutikaid lahendusi arendada ja testida,“ rääkis Eleringi Estfeedi projektijuht Kaija Valdmaa. Ta lisas, et alustavatele ettevõtetele on Eleringi võrgustikus olemine ja Estfeedi platvormiga liitumine väga heaks lähtekohaks oma toote testimisel ja valideerimisel ning esimeste klinetideni jõudmisel.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova sõnul peitub Eleringi liitumise väärtus just energeetikat ja andmevahetust puudutavas know-how´s. „BigData on hetkel oluline teema, seda kasutatakse erinevatel tasanditel, väikeettevõtetest riigi taristuni. Seetõttu on meie meeskondade jaoks parim, et Elering ei anna neile ainult raha, vaid ka platvormi, kus saab oma ideed arendada ja testida ning hiljem ka e-eleringi app store´is klientideni viia.“ Pavlenkova sõnul on see ka hea näide koostöö arenemisest – siiani on Eleringi töötajad olnud mentoriteks Prototroni meeskondadele, kes on arendanud keskkonna- ja energiateemalisi ideid.

„Prototroni toetusfondiga liitumisel hakkab Elering lisaks välja valitud meeskondade mentordamisele senisest rohkem panustama ideede hindamisse. Meie inimestel on hea ülevaade energiasektori vajadustest, arendatavatest rakendustest ja ka olemasolevatest energiateenuse pakkujatest. Seeläbi on võimalik kompetentse kokku viia, tunda ära suurema potentsiaaliga ideed ning aidata kaasa nende arengule,“ märkis Valdmaa.

2012. aastal Swedbanki, Teaduspargi Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud prototüüpimise rahastu Prototron on tänaseks rahastanud 50 idee prototüüpimist kogusummas ligi 600 000 eurot. Mitmetest meeskondadest on kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader, Sprayprinter ja ShipitWise. Rahastajatena on liitunud Utilitas ja Hedman Partners.

www.prototron.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega