Energiaidu Fusebox kaasas 1,3 miljonit eurot!

Meil on väga hea meel teatada, et meie Startup Inkubaatori vilistlastel, Rohetehnoloogia klastri partneril ja Tallinnovationi võistluse võitjal Fuseboxil on jagada häid uudiseid! Energia iduettevõte Fusebox tegeleb energiaturu tasakaalustamise ja virtuaalse elektrijaama arendamisega ning kaasas oma meeskonna kasvatamiseks ja uutele turgudele kulutamiseks 1,3 miljonit eurot.

Ettevõtte põhitoode on virtuaalne elektrijaam, mis tasakaalustab elektri tootmist ja tarbimist, aitab ettevõtetel keskkonnasõbralikumalt tarbida, paneb hooned põhitegevust segamata tulu teenima ja pakub energiakulude kokkuhoidu. Fuseboxi innovaatiline tehnoloogiline lahendus aitab ettevõtetel automaatselt vähendada energiatarbimise defitsiidi ajal tarbimist ja suurendab seda ajal, kui liigne energia on saadaval. Ettevõtte klientideks on keskmise suurusega ja suured tootmis-, tööstus-, kinnisvara haldamise ja jaemüügiettevõtted.

“Meie plaan on kasutada investeeringut järgmise kahe aasta jooksul oma meeskonna kasvatamiseks ja uute teenuste arendamiseks olemasolevatel ja uutel turgudel,” ütles Fuseboxi tegevjuht Tarvo Õng.

Fusebox on praegu ainus ettevõte Balti riikides, mis pakub energiasüsteemi tasakaalustamise ja kauplemise platvormi, kus aktiivne kauplemine toimub Eesti ja Leedu turul. Samuti on ettevõttel esindajad Lätis, Soomes, Poolas, Malaisias, Sri Lankal, Austraalias ja Brasiilias. “Meie kindel plaan on kasutada investeeringut virtuaalse elektrijaama teenuse sisestamiseks ja pakkumise pakkumiseks turgudel, kus näeme potentsiaali, näiteks Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Hollandis,” lisas Õng.

Finantseerimisvooru juhtiv investor oli Saksamaa riskikapitaliinvestor Fly Ventures ja investeeringuga liitusid tuntud Eesti ingliinvestorid. Ettevõte on kokku kogunud 2,2 miljonit eurot.


Kuula Tarvo Õnge taskuhäälingut virtuaalsetest elektrijaamadest:

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid