Ettevõtluspäeval õppisid koolinoored startupe looma

3. oktoobril toimus Sangaste Ringtalli külastuskeskuses Kagu-Eesti noorte ettevõtluspäev “Esimene samm sinu unistuseni”.  Teaduspark Tehnopol käis Ettevõtlusnädala esimese ürituse raames Põlvamaa ja Võrumaa gümnaasiumi õpilastele õpetamas startupide loomist, kirjutab Põlvamaa Arenduskeskus.

Pärast lühikest majandusteooriaga tutvumist pidid noored leidma idufirmale elujõulise äriidee. Juhendajate abiga tuli algajatel ettevõtjatel välja mõelda kolme etteantud valdkonna hulgast innovaatiline idee ning seejärel sellest äriplaan luua. Tingimuseks oli, et äriplaan peab lahendama kaasaja inimeste mingisugused konkreetsed vajadused. Ettevõtjale omaselt tuli noortel mõelda, kuidas oma toode või teenus kliendini viia ja kuidas startup kasumisse töötada. Tunniajase ettevalmistuse järel pidid meeskonnad kahe minuti jooksul tutvustama auditooriumile kokkuvõtvalt oma ideed. Mängulise tegevuse kaudu õppisid gümnaasiumi õpilased esitama oma äriplaani täpselt nii, nagu startupide loojad investoritele äriplaani esitavad.

Ettevõtluspäeva viisid läbi Martin Goroško, Kadri Tammai, Heleri Holm ja Brait Pilvik SA Tallinna Teaduspargist Tehnopol.

“Eesti on parim paik startupi loomiseks, sest meil on selle jaoks väga hea majanduskeskkond. Mulle tundub, et inimesed Eestis mõtlevad selliselt, et nad sobivad startupe looma. Asjata ei ole tekkinud olukord, et rahvastiku arvu võrreldes edukate startupide arvuga, on Eesti maailmas kolmandal kohal. Seega julgustan noori oma ideid proovile panema ja mitte kartma ebaõnnestuda. Teatavasti teevad investorid koostööd kõige meelsamini just nende meeskondadega, kes ei ole äriidee katsetamise nö esimesel ringil. See on mõtteviisi küsimus. Lihtsalt tuleb julgeda proovida ja samas julgeda ka ebaõnnestuda,” innustas Teaduspargi Tehnopol turundus- ja kommunikatsioonijuht Kadri Tammai.

Startupi asutamine on seotud suure riskiga ning just seetõttu julgevad panustada sellesse ettevõtlusvormi oma tööd ning energiat just noored. Tavaliselt pärast ülikooli lõpetamist, kui haridus on omandatud ja omatakse palju sõprussuhteid ning ollakse kursis nii maailmas toimuvaga kui ka valitsevate trendidega, siis ollakse valmis riskima startupi loomisega. Kindlasti on Eesti startupide edulood märgilise tähendusega, sest need julgustavad ja on noortele eeskujuks, et meie väikses Eestis on võimalik suuri asju korda saata. Oluline on ka mõista, et startupide puhul ei ole oluline geograafiline asukoht; ei tohiks arvata, et selliseid äriplaane on võimalik teostada vaid Tallinnas. Kuna Eesti on nii väike, siis ei ole väga vahet, kus pihta hakata. Samas startupide kogukond on kokkuhoidev ja seetõttu noortel ettevõtlusega alustajatel on kasulik alati tulla ja nõu küsida,” tõdes Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

Ettevõtluspäeva korraldasid Põlvamaa Arenduskeskus, Võrumaa Arenduskeskus, Valgamaa Arenguagentuur koos SA Tallinna Teaduspargiga Tehnopol.

Vaata galeriid ja kuula intervjuusid: https://tinyurl.com/y53xl37u

Foto (Leevi Lillemäe): Kagu-Eesti noorte ettevõtluspäev Sangastes

Allikas: Põlvamaa Arenduskeskus

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid