Euroopa Komisjon paneb eestlaste poolt initsieeritud algatuse “The Global Hack” auhinnafondi 60 000 euro suuruse investeeringu

Euroopa Komisjon teatas, et toetab eestlaste poolt initsieeritud rahvusvahelist liikumist The Global Hack, pannes välja 60 000 euro suuruse auhinnaraha. The Global Hack on globaalne tehnoloogia sektori poolt korraldatud mõttetalgud, mille eesmärk on välja töötada praktilisi lahendusi leevendamaks COVID-19 kriisi. The Global Hack toimub 9-12 aprillil. 

Global Hacki peakorraldaja Kai Isand usub ettevõtluse jõusse ja inimeste võimesse kiirelt reageerida kriiside lahendamisel jahackathoni kasv globaalseks liikumiseks on selle ehedaks näiteks.

„Me kutsume kõiki üles andma oma panus lahenduste leidmiseks! Lisaks lahendustele, mis aitavad peatada või aeglustada viiruse levikut, on meie fookuseks ka innustada inimest mõtlema, kuidas antud kriis meie elusid tulevikus muudab. Kuidas muutub meie liikumine, kuidas me ehitame majasid, kuidas hoiame kontakti, kuidas õpime. Me tahame innustada inimesi nägema uusi lahendusi ja võimalusi juba olemasolevatele asjadele. Me tahame, et inimesed kasutaksid seda võimalust, et näha maailma uues valguses. Praeguseks on oma kohalikest hackathonidest Global Hack raames teada andnud juba üle 47 riigi, näiteks Portugal, Poola, Ukraina, Valgevene, Moldova, Saksamaa, Prantsusmaa, Kanada, Suurbritannia, India, Itaalia, Šveits, Gruusia, Austraalia, Nigeeria, Küpros, Albaania ja paljud teised,” sõnab Kai Isand.

Global Hacki eesmärk on tuua digitaalselt kokku inimesed üle maailma, et vahetada ideid ja leida praktilisi lahendusi, mis otseselt adresseerivad COVID-19 kriisist tingitud väljakutseid. Tuues omavahel kokku maailma tasemel mentorid ja motiveeritud meeskonnad, võimaldame luua lahendusi ehitamaks ülesse lootustandva tuleviku. Global Hacki eesmärk on näidata, kuidas kasutades ära digitaalseid lahendusi, on võimalik ühendada inimesi erinevatest maailma piirkondadest ning aidata neid, kes on selles kriisis kõige haavatavamad.

Euroopa Komisjon paneb välja 60 000 euro suuruse auhinnaraha võitjameeskondadele. Lisaks rahalisele toetusele annab Komisjon endapoolse sisendi lahendatavatele väljakutsetele, millega riigid kriisis rinda pistma peavad. Need väljakutsed on seotud idufirmadega, väikeettevõtete ja e-tervisega. Sellele veel lisaks pakub Komisjon juhendamist elujõuliste lahenduste leidmisel valdkondades, kus need kriitiliselt vajalikud on. 

Üritusest on osa võtma kutsutud oma ala eksperdid, tehnoloogia entusiastid, ettevõtjad, teadlased, projektijuhid, disainerid, turunduse spetsialistid, innovaatorid ja teised, kes tahavad aidata. Global Hack leiab aset globaalses digi-ruumis 9-12 Aprill. 

Igaüks võib kokku panna oma 6-12 liikmelise meeskonna, kes on idee realiseerimisele pühendunud. Hackathoni ajal on osalejate ülesandeks arendada enda poolt välja pakutud parimaid ideid, mis aitavad kriisist edukalt välja tulla. Oma ideid on võimalik tagasiside saamiseks ja tiimide leidmiseks postitada Slack kommuuni. Samast kohast on võimalik leida ka osalemise reeglid ning registreerida oma meeskond.  

Rohkem informatsiooni on võimalik leida linkidelt:

Euroopa Komisjoni kontakt Global Hackil on Helen Koepman, Soren Bjoern Gigler ja Bogdan Ceobanu F3-stand ja Global Hack korraldusmeeskonna kontaktiks on darja.dovbos@accelerateestonia.ee

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid