Euroopa Kosmoseagentuur tuleb Eestisse kosmosetehnoloogiatele rakendusi otsima

22.–23. mail toimub Tartus Euroopa Kosmoseagentuuri eestvedamisel esmakordne kosmosehäkaton, kuhu on oodatud kõik idufirmad, spin-off’id ja kosmosehuvilised meeskonnad oma kosmoseäri arendama.

24 tunni jooksul otsitakse lahendusi konkreetsetele probleemidele kosmosetehnoloogia rakendamiseks maa peal. Osalised saavad nõu ja esitlevad oma ideid Euroopa kosmoseagentuuri tippjuhtidele, Euroopa Liidu riikide parlamendiliikmetele ja valdkonna ettevõtjatele Eestist. Parimat ideed premeeritakse 1000 ning paremuselt järgmist 500 euroga.

Ürituse ühe korraldaja, Tartu Teaduspargi ärikonsultatsiooni valdkonna juhi Andrus Kurvitsa sõnul on see üritus suurepärane võimalus kosmose ettevõtjatel, idufirmadel ja meeskondadel enda potentsiaalist märku anda ning olulisi kontakte sõlmida. Kurvits lisab: „Kosmoseärid, idufirmad ja meeskonnad, kes on huvitatud kosmosetehnoloogiate kasutamisest maapealsetes rakendustes, saavad üritusel töötada oma käimasolevate projektide või uute ideede kallal äri- ja tootearenduse ekspertide kaasabiga.“

Kosmosetehnoloogiate rakendamisvõimalusi on ka varem Eestis otsitud. Eelmisel aastal viidi Tallinnas läbi sarnane häkaton, mille eestvedajaks oli Tallinna Teaduspark Tehnopol. Selle tulemusel sündis paar potentsiaalikat Eesti meeskonda, kes on edukalt oma ideed edasi arendamas ja lähevad seda tuleval nädalal ka Euroopa kosmoseagentuuri juhtidele tutvustama. „Eesti on saamas väga aktiivseks kosmoseriigiks ja seda ennekõike läbi meie start-up kogukonna. Täna ei ole meil palju suurettevõtteid, mis kosmoseprogrammidest regulaarselt osa võtaksid ning see on ka peamiseks põhjuseks, miks alustame kosmoseprojektidega varajases faasis. Häkatonid ning sügisest käivituv kosmosevaldkonna inkubatsiooniprogramm on algatused, mis tagavad uute ideede, meeskondade ja toodete pealekasvu” selgitas Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško .

Häkatoni erikülaline ning üks mentoritest on Euroopa Kosmoseagentuuri tehnoloogiasiirde programmi juht Frank Salzgeber, kes on Eesti kosmoseaktivistide ideedest väga huvitatud: „Kosmosetööstus areneb praegu metsiku kiirusega ning võimalused uutel ettevõtetel alustada oma kosmoseäriga on paremad kui kunagi varem. Me ootame põnevusega, mis ideid on Eesti idufirmadel tänase kosmosetööstuse arendamiseks.“

Häkatoni korraldab Euroopa Kosmoseagentuur koostöös Tartu Teaduspargiga ning see on esimene samm sügisel Eestis oma tööd alustava Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaatori lansseerimisel. Äriinkubaator lansseeritakse koostöös Tartu Teaduspargi ja Tallinna Teaduspargiga Tehnopol.

 

Registreerimine ja rohkem infot häkatoni kohta Tartu Teaduspargi kodulehel.

Lisainfo: Andrus Kurvits, Tartu Teaduspargi ärikonsultatsiooni valdkonna juht, 512 6584, andrus.kurvits@teaduspark.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega